Msza online w Wielkanoc 2021. Transmisja Mszy świętej z Jasnej Góry na se.pl. TUTAJ obejrzysz Sumę Wielkanocną na żywo

2021-04-04 9:59
Transmisja Mszy św. w Niedzielę Wielkanocną 2021
Autor: BPJG Krzysztof Świertok / biuro prasowe Jasnej Góry Transmisja Mszy świętej w Niedzielę Wielkanocną 2021 do obejrzenia w tym artykule na se.pl.

Dla katolików Wielkanoc to najważniejsze święto. W Niedzielę Wielkanocną uczestnictwo we Mszy świętej jest obowiązkowe. W tym artykule na se.pl obejrzysz transmisję Mszy świętej - Sumy Wielkanocnej - odprawianej na Jasnej Górze. Uroczystości przewodniczy metropolita częstochowski, abp Wacław Depo. Początek transmisji online o godzinie 11. Zachęcamy do oglądania tej relacji na żywo.

Transmisja Mszy świętej w Niedzielę Wielkanocną 2021

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze święto katolików. Specjalnie dla naszych czytelników, transmisja Mszy świętej online w Niedzielę Wielkanocną z Jasnej Góry jest dostępna w tym artykule. Suma Wielkanocna rozpocznie się 4 kwietnia 2021 o godz. 11. Mszy świętej będzie przewodniczył metropolita częstochowski, abp Wacław Depo. Zachęcamy do oglądania transmisji online na se.pl, która znajduje się poniżej. Relacja na żywo od godz. 11.

Msza święta w Wielkanoc 2021

To już druga Msza święta odprawiana w Niedzielę Wielkanocną 2021 na Jasnej Górze i transmitowana online. O godz. 6 wierni mogli oglądać transmisję z Mszy świętej rezurekcyjnej, która była połączona z procesją. Przypomnijmy, że Wielkanoc to najważniejsze święto dla katolików. Tego dnia w Kościele Katolickim obchodzona jest Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - dzień zwycięstwa Jezusa Chrystusa nad śmiercią, który powstał z martwych, by zbawić świat. Jest to kulminacyjny moment roku liturgicznego. Niedziela Wielkanocna to święto nakazane w Kościele Katolickim. Oznacza to, ze tego dnia uczestnictwo we Mszy świętej jest obowiązkowe. Przypominamy, że w związku z obostrzeniami wprowadzonymi, by walczyć z pandemią koronawirusa w Polsce, w świątyniach obowiązuje limit wiernych. W kościele może przebywać jedna osoba na 20 metrów kwadratowych. Obowiązkowe jest noszenie maseczek i zachowanie bezpiecznego dystansu, czyli 1,5 m odległości od innych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE