Sosnowiec: Akcja przy egzotarium! Mężczyźni przebrani za robotników kradli... chodnik

2020-09-27 16:20 Bartosz Wojsa
Sosnowiec: Akcja przy egzotarium! Mężczyźni przebrani za robotników kradli... chodnik
Autor: Policja Śląska Sosnowiec: Akcja przy egzotarium! Mężczyźni przebrani za robotników kradli... chodnik

Policjanci z Sosnowca na gorącym uczynku złapali trzech mężczyzn, którzy kradli świeżo ułożony chodnik znajdujący się na terenie modernizowanego otoczenia egzotarium. Sprawcy byli przebrani za robotników, mieli na sobie nawet kamizelki odblaskowe i stroje robocze.

Egzotarium w Sosnowcu, jak i teren do niego przyległy, są obecnie poddawane przebudowie i gruntownej modernizacji. Wielu mieszkańców i przechodniów obserwuje z ciekawością kolejno prowadzone prace: miejsce to jest ulubionym terenem rekreacyjnym wielu z nich. To właśnie policjant po służbie, przechodząc obok placu budowy zaobserwował, że trzech mężczyzn demontuje świeżo ułożony chodnik, a kostkę ładuje na przyczepę i wywozi. - Uznał, że chyba raczej świadczy to o dokonywanej właśnie kradzieży, niż o wykonywaniu prac. Powiadomił sosnowieckich mundurowych, którzy natychmiast dotarli we wskazane miejsce. Okazało się, że trzech mieszkańców województwa małopolskiego, ubranych w odzież roboczą i odblaskowe kamizelki, dokonuje właśnie kradzieży. Sześć w pełni załadowanych palet zdemontowanej kostki było już gotowych do transportu, a obok leżały kolejne przygotowane do załadunku palety - relacjonują funkcjonariusze.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Na miejsce przybył właściciel firmy prowadzącej modernizację. Wówczas wyszło na jaw, że do kradzieży sporej partii bruku doszło już prawdopodobnie także poprzedniego dnia. - Policjanci w toku dalszych czynności ustalili, gdzie może być składowany. Tym samym skradzione mienie ma szanse wrócić do właściciela. By do tego jednak doszło, konieczne jest przeprowadzenie wielu czynności formalnych - mówią policjanci.

Sprawcom grozi do 5 lat więzienia. Policjant, który zauważył kradzież to asp. szt. Piotr Głomski. Na co dzień pełni służbę w Referacie ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. 

Wybuch butli z gazem w Rybniku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.