Mycie płytek

i

Autor: Shutterstock

Sposoby na sprzątanie

Wlej 2 łyżki do płynu do mycia naczyń i wymieszaj. W ten sposób domyjesz płytki z osadu oraz kamienia. Płytki będą czyste jak podczas nowości

2023-09-21 2:54

Jak usunąć kamień i osad z wody z płytek? Wykorzystaj domowe metody. Wystarczy, że podczas sprzątania dodasz do tradycyjnego płynu do naczyń ten jeden składnik, a stworzysz domowego pogromcę kamienia oraz osadu. Przetrzyj tym płytki, a staną się one czyste i lśniące, jak nowe.

Wlej 2 łyżki do płynu do naczyń i przetrzyj płytki. Będą jak nowe 

Osad z wody i kamień gromadzą się we wszystkich miejscach, które mają styczność z wodą. Nie oszczędzają nawet płytek ściennych. Wyczyszczenie płytek z kamienia oraz osadu nie należy do najłatwiejszych zadań. Kamień uporczywie powraca i nawet po wyczyszczeniu pojawia się znów. Okazuje się, że w przypadku tego typu zabrudzeń rewelacyjnie sprawdzą się domowe metody. Wystarczy, że do płynu do naczyń dodasz dwie łyżki octu i wszystko wymieszasz z wodą. W ten sposób przygotujesz naturalny preparat do walki z kamieniem oraz osadem. Ocet rewelacyjnie rozpuszcza kamień, a przy tym jest bezpieczny dla płytek. 

Zobacz również: Viralowy trik z TikToka na umycie toalety. Wystarczy, że zrobisz to tak, a spłuczka będzie czysta. Bardzo ważny szczegół podczas czyszczenia toalety

Jak doczyścić płytki z kamienia i osadu? Sposób z sodą oczyszczoną

Jeżeli wolisz, to również soda oczyszczona genialnie sprawdzi się w walce z osadem i kamieniem. Możesz przygotować domową pastę, która skutecznie rozpuści zabrudzenia. 3 łyżki stołowe sody oczyszczone wmieszaj z jedną łyżką wody. Powstanie w ten sposób gęsta papka, którą możesz nałożyć na zakamienione miejsca. Pozostaw ją na około 2 godziny, a następnie zmyj. Ten sposób sprawdzi się również podczas czyszczenia fug. 

Sonda
Korzystasz z domowych patentów na sprzątanie?
Tańczące z promocjami 19.09.2023
Listen on Spreaker.