Sposób na pranie ręczników

i

Autor: shutterstock

Domowe sposoby na pranie

Mistrzowski myk na pranie ręczników, aby były miękkie i puszyste. Wprowadź tą jedną zasadę podczas prania, a będą jak nowe

2022-09-12 14:20

Jak prać ręczniki, aby były miękkie jak kiedyś? Z upływem czasu i ilością prań ręczniki tracą swoją pierwotną puszystość, stają się szorstkie i sztywne. Jednak nic straconego! Wystarczy, ze wprowadzisz jedną zasadę do prania ręczników, a będą miękkie i miłe w dotyku, jak nowe. Ten mistrzowski trik uratuje ręczniki przed zniszczeniem i sprawi, że odzyskają puszystość.

W jakiej temperaturze prać ręczniki w pralce?

Pranie ręczników to wbrew pozorom nieco bardziej skomplikowana sprawa niż pozostałych rzeczy. W tym przypadku należy przestrzegać zasad prania, aby ręczniki były higienicznie czyste. Po pierwsze temperatura, w jakiej powinno się prać ręczniki to 60 stopni Celsjusza. Wilgoć powoduje, że stanowią one dobre środowisko do rozwoju bakterii, a w 60 stopniach giną. Z kolei nie zaleca się, aby temperatura prania była wyższa, gdyż wówczas ręczniki tracą puszystość i stają się szorstkie. Kolejną niezwykle ważną kwestią jest program prania ręczników. Otóż najlepiej wybierać program, który trwa co najmniej 2 godziny, ponieważ taki czas gwarantuje, że wszelkie drobnoustroje zostaną usunięte z tkaniny. Pamiętaj, aby ręczniki prać co najmniej raz w tygodniu, aby utrzymać je w czystości.

Jak prać ręczniki, aby były miękkie?

Jeśli zastanawiasz się, jak prać ręczniki, aby były miękkie, jak kiedyś, to przede wszystkim zrezygnuj, albo ogranicz stosowanie płyn do płukania. Ten wbrew pozorom oblepia włókna materiału, przez co z czasem traci on puszystość. Możesz też raz na jakiś czas dodać do płukania odrobinę octu, który sprawnie usunie resztki detergentów pozostałe na ręczniku. Ocet dodany do prania ręczników sprawi, że znowu będą miękkie i miłe w dotyku. Nie zaleca się również prasowania ręczników, gdyż to zmiękcza jego włókna, przez co staje się mniej puszysty.

Przerabianie ubrań. Torebka jak nowa
Sonda
Dodajesz ocet do prania?