Zwłoki mężczyzny odkryte w zaroślach. To zaginiony 34-latek? Znaleźli też porzucony samochód

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express, policja Zwłoki mężczyzny odkryte w zaroślach. To zaginiony 34-latek? Znaleźli też porzucony samochód

Tajemnica porzuconego samochodu

Nowe fakty w sprawie śmierci zaginionego Tomasza. "Nie dawało mi to spokoju"

2023-03-31 9:43

We wtorek, 28 marca w Kasinie Wielkiej znaleziono zwłoki zaginionego 34-latka z gminy Kamienica. Kilkaset metrów od ciała znajdował się porzucony samochód. Jak podaje limanowa.in, pojazd stał na działce miejscowego radnego, ten natomiast zgłosił znalezisko policji. Tymczasem funkcjonariusze mieli zbagatelizować otrzymany przez radnego sygnał.

Dramat w Kasinie Wielkiej. Znaleźli zwłoki zaginionego 34-latka. Kilkaset metrów dalej stał jego samochód

Dokonaniem makabrycznego odkrycia zakończyły się poszukiwania 34-letniego Tomasza z gminy Kamienica (powiat limanowski). We wtorek, 28 marca w Kasinie Wielkiej ujawniono ciało zaginionego mężczyznyZwłoki znajdowały się w zaroślach na terenie masywu leśnego, a kilkaset metrów od ciała stał zaparkowany ford mondeo, którym poruszał się 34-latek. To właśnie tego pojazdu dotyczą nowe fakty w tej sprawie. Jak podaje portal limanowa.in, auto było zaparkowane na prywatnej działce należącej do miejscowego radnego - Rafała Kubowicza. Samochód był otwarty, a w środku znajdowały się między innymi kluczyki. -  Nie dawało mi to spokoju, że ktoś pozostawił kluczyki na siedzeniu. Pojechałem na komisariat. Powiedziałem, gdzie znajduje się samochód i co zastałem na miejscu. Pokazałem też zdjęcia, na których były widoczne numery tablic rejestracyjnych. Polecono mi, bym z policją skontaktował się ponownie za kilka dni, o ile po tym czasie samochód nadal będzie się tam znajdował - powiedział Rafał Kubowicz w rozmowie z limanowa.in. 

Policja zbagatelizowała zgłoszenie? Jest postępowanie wyjaśniające

Mundurowi z Mszany Dolnej nie skojarzyli auta zaparkowanego na działce radnego, pomimo że w policyjnym komunikacie dotyczącym poszukiwań zaginionego Tomasza podano informację na temat forda mondeo o identycznych parametrach do tego, porzuconego na nieruchomości Rafała Kubowicza. Jednostka nadrzędna w stosunku do komisariatu w Mszanie Dolnej, czyli Komenda Powiatowa Policji w Limanowej przekazała portalowi limanowa.in, że trwają czynności wyjaśniające, mające ustalić, w jaki sposób doszło do przeoczenia. Funkcjonariusze wstępnie wykluczyli, by śmierć 34-latka wynikała z działania osób trzecich.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys bądź masz myśli samobójcze, zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Strona internetowa pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy angażujesz się w pomoc w poszukiwaniach zaginionych?
Rodzina z dwójką dzieci mogła zginąć na pasach. Policja szuka pirata drogowego