Nowy przypadek koronawirusa w Tarnowie! Pierwszy od ponad miesiąca

2020-05-15 10:27 AT
Testy na koronawirusa
Autor: frenandozhiminailcela / CC0 / pixabay.com Dyrekcja szkoły zapewnia, że nauczyciel nie miał w ostatnim czasie kontaktu z młodzieżą

Małopolski Urząd Wojewódzki przedstawił nowy raport dotyczący epidemii koronawirus. Zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u kolejnych pięciu osób, w tym jednej z Tarnowa. Pod górą św. Marcina to pierwszy przypadek koronawirusa od Wielkanocy (12 kwietnia) i dwunasty od początku epidemii.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u pięciu kolejnych osób. W tej grupie są trzy kobiety i dwóch mężczyzn, w wieku od 26 do 60 lat, z Tarnowa oraz powiatów: dąbrowskiego, myślenickiego, chrzanowskiego i nowotarskiego (po 1 osobie), którzy przebywają w izolacji.

W Tarnowie jest to pierwszy przypadek SARS-CoV-2 od Wielkanocy (12 kwietnia). Obecnie (15 maja) w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1113 osób, z czego na COVID-19 zmarło 35 pacjentów.

Dowiedzieliśmy się również o dwóch nowych ozdrowieńcach. To kobieta w sile wieku z powiatu limanowskiego, która przebywała w izolacji oraz starszy mężczyzna z Nowego Sącza, który był hospitalizowany. W sumie w Małopolsce mamy dotąd (15 maja) 528 ozdrowieńców.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Bezpieczna szkoła. Koronaporadnik "Będzie dobrze" Adama Federa odc. 38

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: