Prezydent Roman Ciepiela

i

Autor: Urząd Miasta Tarnowa Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela

Nie będzie dymisji prezydenta Tarnowa

Roman Ciepiela zmienił zdanie. Ważne oświadczenie w sprawie zapowiadanej dymisji

2022-09-15 10:46

Roman Ciepiela wycofał się ze złożonej w czerwcu deklaracji złożenia dymisji. Prezydent Tarnowa informował wówczas, że w przypadku odmówienia mu przez radnych wotum zaufania, ustąpi z zajmowanego stanowiska. Podczas czwartkowej (15 września) sesji rady miasta Ciepiela poinformował jednak, że będzie pełnił urząd prezydenta miasta do końca kadencji.

Nie będzie dymisji Romana Ciepieli. Prezydent Tarnowa wycofał się z deklaracji

Sprawa ewentualnej dymisji Romana Ciepieli z funkcji prezydenta Tarnowa została ostatecznie wyjaśniona. Podczas czwartkowej (15 września) sesji rady miejskiej, Ciepiela wycofał się z czerwcowej deklaracji dotyczącej ustąpienia z urzędu. Deklaracja ta została powtórzona nazajutrz po bardzo burzliwej sesji, zakończonej odmówieniem przez radnych udzielenia prezydentowi wotum zaufania. To właśnie niekorzystna dla prezydenta Tarnowa decyzja radnych była powodem złożonej przez niego zapowiedzi rezygnacji z zajmowanego stanowiska. Dzisiaj Roman Ciepiela postanowił jednak zmienić zdanie, co motywował chęcią walki o łagodzenie niekorzystnych dla samorządów decyzji administracji centralnej. W tym kontekście prezydent Tarnowa wymienił między innymi decyzję ministra infrastruktury o rezygnacji z budowy wschodniej obwodnicy Tarnowa w ustalonym wcześniej przebiegu, czy też ograniczenie samorządowych dochodów, wynikające ze zmian dotyczących podatku PIT. Ciepiela powoływał się również na mieszkańców Tarnowa, którzy mieli go przekonywać do pozostania na stanowisku prezydenta.

- Odstępuję od deklaracji złożenia dymisji. Urząd prezydenta Tarnowa będę pełnił do końca obecnej kadencji, a jeśli mieszkańcy miasta będą sobie tego życzyli, to nawet dłużej - powiedział Roman Ciepiela podczas czwartkowej (15 września) sesji rady miasta.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Wpadł w szał, bo nie wpuścili go z psem do jadłodajni. Skandaliczne zachowanie wulgarnego klienta

Wypłacał pieniądze z wyłudzonego kodu BLIK, zauważyła go policjantka

Kim jest prezydent Tarnowa Roman Ciepiela?

Roman Ciepiela urodził się w 1955 roku w Tarnowie. Ukończył tarnowskie III LO, a następnie studia na krakowskiej Akademii Rolniczej oraz studia podyplomowe na Akademii Górniczo-Hutniczej. W działalność samorządową zaangażował się w 1990 roku, kiedy po raz pierwszy został radnym. Mandat ten pełnił nieprzerwanie do 2002 roku. W 1994 roku pierwszy raz został prezydentem Tarnowa i pełnił tę funkcję do 1998 roku, przesiadając się następnie do gabinetu wiceprezydenta u boku Józefa Rojka. W latach 2002-2014 był radnym sejmiku małopolskiego, od 2007 roku był równocześnie wicemarszałkiem województwa. 

W 2014 roku wygrał bezpośrednie wybory na urząd prezydenta Tarnowa, pokonując w II turze Kazimierza Koprowskiego. Cztery lata później doszło do ponownego starcia wyborczego tych samorządowców i ponownie większe poparcie tarnowian uzyskał Roman Ciepiela, zapewniając sobie prezydenturę miasta na lata 2018-23. Zgodnie z zapowiedziami polityków PiS, kadencja samorządów ma zostać jednak przedłużona o około 6 miesięcy, czyli do wiosny 2024 roku. 

Sonda
Czy Roman Ciepiela powinien zrezygnować ze stanowiska prezydenta Tarnowa?