Wystarczyło jedno ukąszenie i 49-latek padł, jak ścięty! Szokujące zdarzenie w Tarnowie

2022-06-23 21:54
Osa
Autor: Skovpallemand / CC0 / pixabay.com

Wyjątkowo nieszczęśliwy wypadek w Tarnowie! W trakcie jazdy, 49-letni motorowerzysta został ukąszony przez osę i przewrócił się na chodnik. Efektem użądlenia był wstrząs anafilaktyczny, dlatego uczulony na jad mężczyzna trafił do szpitala w stanie zagrażającym życiu. Policja zakwalifikowała ten incydent, jako zdarzenie losowe.

Tarnów: 49-letni motorowerzysta użądlony w trakcie jazdy. Przewrócił się na chodnik

Niesamowitego pecha miał 49-letni motorowerzysta, który w niedzielę (19 czerwca) podróżował jednośladem przez Tarnów. Mieszkaniec powiatu tarnowskiego, jadąc ulicą Spokojną w kierunku ul. Klikowskiej, w pewnym momencie przewrócił się na chodnik. Okazało się, że w trakcie jazdy skuterem został użądlony przez osę i był uczulony na jad tych owadów. Ukąszenie spowodowało u niego wstrząs anafilaktyczny, dlatego mężczyzna wymagał pomocy medycznej i w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala.

Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że podczas niekontrolowanego upadku nie zderzył się z innym pojazdem, ani osobą poruszającą się pieszo po chodniku. Okoliczności zdarzenia zostały wyjaśnione przez tarnowską policję. Wiadomo, że motorowerzysta był trzeźwy w momencie wypadku. Funkcjonariusze zakwalifikowali więc incydent jako zdarzenie losowe, za które nikt nie ponosi odpowiedzialności prawnej. 

PRZECZYTAJ: Zmiany w tarnowskiej kurii diecezjalnej. Biskup mianował nowego dyrektora

O tym, jak niebezpieczne może być użądlenie insektów świadczy czwartkowe (23 czerwca), tragiczne zdarzenie w Czekanowie, w województwie kujawsko-pomorskim. 49-letni mężczyzna został tam wielokrotnie ukąszony przez osy lub pszczoły (okoliczności zdarzenia są jeszcze ustalane). Mimo udzielenia pomocy poszkodowanemu przez ratowników medycznych, 49-latek zmarł. Jego znajomi potwierdzili, że mężczyzna był uczulony na jad owadów.

ZOBACZ: Nie żyje dr Zdzisław Jabłoński. Mimo choroby do końca ratował pacjentów. Kiedy pogrzeb wybitnego neurologa?

Sonda
Czy boisz się owadów?
Nożownik wbił mu nóż w bark. „Weszli do mieszkania, chcieli mnie okraść”