Zakażeni tarnowianie zdrowieją. Koronawirus potwierdzony u pracowników sądeckiego szpitala!

2020-04-29 18:14 AT
Zakażeni tarnowianie zdrowieją. Koronawirus potwierdzony u pracowników sądeckiego szpitala!
Autor: Getty Images

Kolejni tarnowianie zakażeni koronawirusem odzyskują zdrowie. Tym razem Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o dwóch takich przypadkach dotyczących mieszkańców Grodu Leliwitów. Niestety dowiedzieliśmy się również o trzynastu nowych zachorowaniach, wszystkie odnotowano w zachodniej części województwa. Wśród wcześniej potwierdzonych przypadków są pracownicy sądeckiego szpitala.

Grupę nowych ozdrowieńców stanowi 5 kobiet i 3 mężczyzn, w wieku od 28 do 64 lat, z Tarnowa (2 osoby), Krakowa (1) oraz powiatów bocheńskiego (2), wielickiego (1), krakowskiego (1) i dąbrowskiego (1), którzy w większości przebywali w izolacji. Obecnie liczba ozdrowieńców w Małopolsce wynosi 207 osób.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 6 kobiet i 7 mężczyzn w wieku od 3 do 57 lat, z Krakowa (6 osób) oraz powiatów myślenickiego (5) i krakowskiego (2). W Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 876 osób, spośród których 30 zmarło na chorobę COVID-19.

Wśród wcześniej potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem znajdują się pracownicy sądeckiego szpitala im. Jędrzeja Śniadeckiego. Nie są to jednak osoby z personelu medycznego, lecz pracownicy administracyjni. Portal dts24.pl dowiedział się nieoficjalnie, że jako pierwsza zachorowała stażystka, która sama mogła się zarazić od członka swojej rodziny.

Jak odkazić maskę N95 i jej nie zepsuć? Znamy odpowiedź!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

Super Raport 29 IV (goście: Fogiel, Dudek)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: