Dzieciaki wrócą do przedszkoli w Toruniu. Liczba miejsc jest ograniczona

2020-05-16 12:33 KM
Dzieciaki wrócą do przedszkoli w Toruniu. Urząd Miasta przekazuje szczegóły
Autor: CC Pixabay.com Dzieciaki wrócą do przedszkoli w Toruniu. Urząd Miasta przekazuje szczegóły

W najbliższy poniedziałek (18 maja) część przedszkolaków wróci do placówek, mieszczących się na terenie Torunia. - Tego dnia ponownie zostanie otwartych pięć przedszkoli i oddziały przedszkolne w trzech szkołach podstawowych. W ciągu tygodnia ruszą kolejne cztery placówki. W związku z reżimem sanitarnym liczba miejsc dla dzieci jest ograniczona - informuje Urząd Miasta Torunia.

Koronawirus spowodował, że przedszkola, żłobki i szkoły musiały zostać na jakiś czas zamknięte. W poniedziałek (18 maja) w Toruniu zajdą w tym temacie konkretne zmiany. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. umożliwiło wznowienie działań przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

- Od tego momentu w toruńskich placówkach trwały przygotowania do uruchomienia, w tym zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego dzieci, pracowników i rodziców. Ustalano także, ile dzieci i do jakich placówek gotowi są przyprowadzać rodzice - przekazuje Michał Zaleski, prezydent Torunia, cytowany przez główną stronę UMT.

Gotowość na powrót dzieci do przedszkola potwierdziło 12 spośród 40 dyrektorów publicznych placówek opieki dla dzieci w wieku przedszkolnym. Planują wznowić działalność w przyszłym tygodniu, w tym:

  • od 18 maja 2020 r. - pięć przedszkoli (Przedszkole Miejskie nr 3, 4, 6, 7 i 9)  oraz trzy szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi (Szkoła Podstawowa nr 9, 11 i 18),
  • od 19 maja 2020 r. – jedno przedszkole (Przedszkole Miejskie nr 17),
  • od 21 maja 2020 r. - trzy szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi (Szkoła Podstawowa nr 7, 16 i 19).

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i  Ministra Zdrowia na powrót dzieci czeka ograniczona liczba miejsc:

Na powrót dzieci czeka ograniczona liczba miejsc. Szczegółowe dane z Torunia
Autor: Urząd miasta Torunia / torun.pl Na powrót dzieci czeka ograniczona liczba miejsc. Szczegółowe dane z Torunia

- Pozostałych 12 dyrektorów przedszkoli oraz 16 dyrektorów szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi planuje powrót dzieci do przedszkola/oddziału przedszkolnego od 25 maja 2020 r - informuje UMT.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Koronawirus w Toruniu - nowe dane

Super Raport 14 V (goście: Kamiński, Simon)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.