Paweł A. zagłodził Bobika na śmierć?! Zdjęcia zwierzaka rozrywają serce na pół. Oni żądają bezwzględnej kary

2022-05-20 10:44
Paweł A. zagłodził Bobika na śmierć! Zdjęcia zwierzaka rozrywają serce na pół. Oni żądają bezwzględnej kary
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express / Archiwum serwisu Paweł A. zagłodził Bobika na śmierć! Zdjęcia zwierzaka rozrywają serce na pół. Oni żądają bezwzględnej kary

Toruń: Paweł A. (32 l.) przez 5 lat wychowywał Bobika. Pies po interwencji trafił do kliniki Towarzystwa Ochrony Praw Zwierząt. Zwierzak dosłownie wyglądał jak szkielet. Niestety nie przeżył. Przed Sadem Rejonowym właśnie zakończył proces Pawła A.. Prokurator zażądał dla mężczyzny 5 lat bezwzględnego więzienia za znęcanie się na zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Trudno to zrozumieć, naprawdę trudno. Paweł A. kupił Bobika 6 lat temu. Na swoim profilu społecznościowym jako zdjęcie główne zamieścił swoje zdjęcie z ulubieńcem. Na nim pies wygląda tak, jak powinien wyglądać przedstawiciel rasy shar pei. Nie ma zapadniętych boczków. Wygląda na zadbanego i dobrze odżywionego. Bobik na początku kwietnia zeszłego roku nie wyglądał jednak tak, jak na fotografii ze swoim panem. Gdy do pokoju, w którym był Bobik wszedł działacz Towarzystwa Ochrony Praw Zwierząt, czworonóg ważył tylko 7 kilogramów. Leżał w swoim moczu. To dosłownie była skóra i kości. Weterynarzom nie udało uratować się Bobika. Dalszy ciąg materiału znajdziecie pod galerią ze zdjęciami. Uwaga - materiały są drastyczne.

Czytaj więcej o sprawie: Toruń: Bobik nie żyje. Właściciel zagłodzonego psa trafił za kraty, ale NIE przyznaje się do winy!

Toruń: Paweł A. zagłodził Bobika na śmierć?! Prokuratura żąda bezwzględnej kary

Po informacji, która błyskawicznie obiegła internet, na właściciela pieska wylała się fala hejtu. Paweł A. sam zgłosił się na policję. Wielu komentujących domagało się bezwzględnej kary pozbawienia wolności i podobnego zdania są prokuratorzy prowadzący sprawę.

- Właścicielowi tego pieska postawiono zarzut znęcania się nad zwierzęciem, że szczególnym okrucieństwem. Grozi za to kara do pięciu lat więzienia - mówił prokurator Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy prokuratury Okręgowej w Toruniu. - Ze względu na obawę matactwa wystąpiliśmy do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt na trzy miesiące dla podejrzanego. Sąd przychylił się do naszego wniosku - dodaje prokurator Kukawski

W czwartek (19.05.2022) przed Sądem Rejonowym w Toruniu zakończył się proces Pawła A.. Prokurator zażądał dla niego maksymalnego wymiaru kary, czyli 5 lat pozbawieni wolności. Oskarżony mężczyzna nigdy nie przyznał się do winy. Sąd powinien ogłosić wyrok w przyszłym tygodniu. Do sprawy będziemy wracać!

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Weterynarz zabił zdrowego psa bo się pomylił
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE