Mieszkaniec Torunia zagłodził Bobika na śmierć?! Grozi mu długa odsiadka! DRASTYCZNE zdjęcia

2021-04-16 16:34 Mariusz Korzus km
Mieszkaniec Torunia zagłodził Bobika na śmierć?! Grozi mu 5 lat więzienia!
Autor: REPRODUKCJA ALEX MARCINOWSKI / SUPER EXPRESS Mieszkaniec Torunia zagłodził Bobika na śmierć?! Grozi mu 5 lat więzienia!

Paweł A. (31 l.) przez 5 lat wychowywał Bobika. Pies po interwencji trafił do kliniki Towarzystwa Ochrony Praw Zwierząt. Zwierzak dosłownie wyglądał jak szkielet. Niestety mimo udzielonej pomocy zdechł. W piątek (16.04.2021), ok. południa jego właściciel trafił przed oblicze prokuratury. Ta postawiła mu zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Mieszkaniec Torunia zagłodził Bobika na śmierć?! DRASTYCZNE zdjęcia

Sprawa psa Bobika i jego śmierć wstrząsnęły nie tylko mieszkańcami Torunia. Nagłośniło ją m.in. Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt. Zdjęcie zwierzaka nie pozostawiało wątpliwości - cierpiał niewiarygodne katusze. Wolontariusze, którzy obiecali walkę o sprawiedliwość apelowali do rozemocjonowanych internautów. - Samosąd, ani oczernianie mężczyzny nie pomoże już Bobikowi, a może przeszkodzić w sprawie - mówią jednym głosem Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt oraz Fundacja Najlepszy Przyjaciel.

Czytaj też: Kujawsko-pomorskie: Mamusia małych lisków zmarła. Młode zostały uratowane. Ten widok chwyta za serce

Dlaczego Bobik cierpiał? Paweł A. miał go od 5 lat...

Trudno to zrozumieć. Naprawdę trudno. Paweł A. kupił Bobika 5 lat temu. Na swoim profilu społecznościowym jako zdjęcie główne zamieścił swoje zdjęcie z ulubieńcem. Na nim pies wygląda tak jak powinien wyglądać przedstawiciel rasy shar pei. Nie ma zapadniętych boczków. Wygląda na zadbanego i dobrze odżywionego. Bobik tydzień temu nie wyglądał jednak tak, jak na fotografii ze swoim panem. Gdy do pokoju, w którym był Bobik wszedł działacz Towarzystwa Ochrony Praw Zwierząt, czworonóg ważył tylko 7 kilogramów. Leżał w swoim moczu. To dosłownie była skóra i kości. Weterynarzom nie udało uratować się Bobika. Po informacji, która błyskawicznie obiegła internet, na właściciela pieska wylała się fala hejtu. Paweł A. zgłosił się na policję w miniony czwartek (15.04.2021). Uwaga, w poniższej galerii znajdują się drastyczne zdjęcia!

- Policjanci ogłosili temu mężczyźnie zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem i doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej Toruń-Wschód. Teraz temu mężczyźnie może grozić do 5 lat więzienia - informuje podinspektor Wioleta Dąbrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu

Na razie nie wiadomo czy prokurator wystąpi do sadu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla Pawła A..

Toruń w pigułce:

Areszt za znęcanie się nad zwierzętami
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE