Toruń: właściciel zagłodzonego na śmierć Bobika aresztowany. Policja mówi o OKRUTNYM znęcaniu się

2021-04-20 15:04 Konrad Marzec

Wracamy do sprawy zagłodzonego na śmierć Bobika. Piesek i jego historia wstrząsnęły nie tylko mieszkańcami Torunia. Jak już informowaliśmy was na naszym portalu, w miniony piątek (16.04.2021) policjanci doprowadzili do Sądu 31-latka, który usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. - Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Aresztowanemu nadal grozi do 5 lat więzienia - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Toruń: właściciel zagłodzonego na śmierć Bobika aresztowany. Policja mówi o OKRUTNYM znęcaniu się

Sprawą śmierci Bobika żyje nie tylko Toruń. 31-letni Paweł A. z naszego miasta został aresztowany, choć nie przyznaje się do winy. W naszym serwisie informowaliśmy już, że mężczyźnie grozi bardzo długa odsiadka. W sieci zawrzało. Internauci domagają się przynajmniej kary bezwzględnego więzienia. Przypomnijmy - 13 kwietnia br. toruńscy policjanci z wyżej wspomnianej jednostki przyjęli zawiadomienie o podejrzeniu złamania Ustawy o ochronie nad zwierzętami. Ze zgłoszenia wynikało, iż istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo znęcania się nad psem, który został odebrany jednemu z mieszkańców toruńskiego Rubinkowa. - Zwierzak trafił do Toruńskiego Towarzystwa Ochrony Praw Zwierząt i pomimo starań jego członków nie udało się go uratować - wyjaśnia podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Zobacz więcej informacji na temat śmierci Bobika i wypowiedzi wolontariuszy! Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Śmierć Bobika. Policjanci mówią o szczególnym okrucieństwie

Mężczyzna sam zgłosił się na komisariat po śmierci Bobika. W piątek (16.04.2021) złożył wyjaśnienia i nie przyznał się do winy. Tłumaczył, że włożył wiele starań w wychowanie psiaka. Śledczy niespecjalnie dają wiarę jego tłumaczeniom. Efekt? Areszt. Zresztą, zdjęcia Bobika nie pozostawiają złudzeń. Uwaga - materiał jest uznawany za drastyczny!

- Policjanci ogłosili temu mężczyźnie zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem i doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód a następnie do sądu. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez śledczych aresztował tego mężczyznę na najbliższe trzy miesiące. Nadal może mu grozić do 5 lat więzienia - podsumowuje policjantka z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Toruń - bądź na bieżąco!

Dziki na toruńskim Rubinkowie! Interweniowała straż miejska
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE