Pogoda w Toruniu oszaleje! Za oknami zrobi się bardzo niebezpiecznie [27.01.2022]

2022-01-27 15:00

Toruń. Alert meteo dla mieszkańców grodu Kopernika i województwa kujawsko-pomorskiego opublikował IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej). Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego potwierdza - w czwartek (27.01.2022) wichury zaatakują nasz region. Nie zostawiajcie aut pod drzewami! Szczegóły ostrzeżenia przekazujemy poniżej.

Pogoda w Toruniu oszaleje! Za oknami zrobi się bardzo niebezpiecznie [27.01.2022]

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express / Zdjęcie ilustracyjne/ Creative Commons Pogoda w Toruniu oszaleje! Za oknami zrobi się bardzo niebezpiecznie [27.01.2022]

Mieszkańcy Torunia całkiem niedawno przekonali się, jak wielkie utrudnienia potrafią przynieść wichury. Niestety ponownie będziemy się mierzyć z niebezpiecznymi zjawiskami meteo. Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) opublikowali ostrzeżenie pierwszego stopnia związane właśnie z silnym wiatrem. Eksperci Instytutu oceniają prawdopodobieństwo wystąpienia  zjawiska na 80%. Alert wchodzi w życie 27 stycznia o godzinie 21:00 i wygasa 10 godzin później. Możliwe są rzecz jasna aktualizacje. Przedstawiciel TCZK przekazał naszej redakcji szczegóły.

Pogoda w Toruniu oszaleje! Za oknami zrobi się bardzo niebezpiecznie [Ostrzeżenie IMGW 27.01.2022]

Meteorolog serwisu pogodawtoruniu.pl Rafał Maszewski donosił w prognozie na czwartek (27 stycznia), że dość silny wiatr może obniżyć temperaturę odczuwalną. Teraz wiemy już, że podmuchy mogą być jeszcze konkretniejsze, niż zakładano. Alarm IMGW i TCZK obowiązuje w Toruniu i na terenie powiatu toruńskiego.

- Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu. W związku z dynamiczną sytuacją meteorologiczną, ostrzeżenie może być aktualizowane - informuje Piotr Kalinowski, dyżurny TCZK.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Wichury w całym kraju. Gałęzie spadają na samochody i chodniki w Toruniu.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki