Pogoda w Toruniu oszaleje! Za oknami zrobi się bardzo niebezpiecznie [27.01.2022]

2022-01-27 15:00
Pogoda w Toruniu oszaleje! Za oknami zrobi się bardzo niebezpiecznie [27.01.2022]
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express / Zdjęcie ilustracyjne Pogoda w Toruniu oszaleje! Za oknami zrobi się bardzo niebezpiecznie [27.01.2022]

Toruń. Alert meteo dla mieszkańców grodu Kopernika i województwa kujawsko-pomorskiego opublikował IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej). Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego potwierdza - w czwartek (27.01.2022) wichury zaatakują nasz region. Nie zostawiajcie aut pod drzewami! Szczegóły ostrzeżenia przekazujemy poniżej.

Mieszkańcy Torunia całkiem niedawno przekonali się, jak wielkie utrudnienia potrafią przynieść wichury. Niestety ponownie będziemy się mierzyć z niebezpiecznymi zjawiskami meteo. Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) opublikowali ostrzeżenie pierwszego stopnia związane właśnie z silnym wiatrem. Eksperci Instytutu oceniają prawdopodobieństwo wystąpienia  zjawiska na 80%. Alert wchodzi w życie 27 stycznia o godzinie 21:00 i wygasa 10 godzin później. Możliwe są rzecz jasna aktualizacje. Przedstawiciel TCZK przekazał naszej redakcji szczegóły.

Pogoda w Toruniu oszaleje! Za oknami zrobi się bardzo niebezpiecznie [Ostrzeżenie IMGW 27.01.2022]

Meteorolog serwisu pogodawtoruniu.pl Rafał Maszewski donosił w prognozie na czwartek (27 stycznia), że dość silny wiatr może obniżyć temperaturę odczuwalną. Teraz wiemy już, że podmuchy mogą być jeszcze konkretniejsze, niż zakładano. Alarm IMGW i TCZK obowiązuje w Toruniu i na terenie powiatu toruńskiego.

- Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu. W związku z dynamiczną sytuacją meteorologiczną, ostrzeżenie może być aktualizowane - informuje Piotr Kalinowski, dyżurny TCZK.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Wichury w całym kraju. Gałęzie spadają na samochody i chodniki w Toruniu.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE