Strajk kobiet w Toruniu. OSTRO o wyborcach PiS-u. Protesty trwają [ZDJĘCIA]

2020-11-18 13:56 KM
Strajk kobiet w Toruniu. Tańce, straż pod kościołem i wiele więcej - środa (28.10.2020)
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Strajk kobiet w Toruniu. Tańce, straż pod kościołem i wiele więcej - środa (28.10.2020)

Strajk kobiet w Toruniu wciąż trwa. Na protestach nie ma aż tylu uczestników, jak chociażby w pierwszym tygodniu, ale wydarzenia nadal cieszą się sporym zainteresowaniem. Na placu Rapackiego pojawił się napis, uderzający w wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Tymczasem Toruńska Brygada Feministyczna i Manifa Toruńska zapowiadają kolejne spotkania.

Strajk kobiet w Toruniu. OSTRO o wyborcach PiS-u. Protesty trwają [ZDJĘCIA]

Strajk kobiet w Toruniu i w całym kraju to efekt decyzji Trybunału Konstutycjnego ws. aborcji. Pod koniec października na ulicach grodu Kopernika mogliśmy spotkać tysiące protestujących. Obecnie wydarzenia skupiają mniejsze grono, ale uczestnicy bynajmniej nie zapomnieli o (ich zdaniem) skandalicznej decyzji TK. Przypomnijmy - aborcja w Polsce stanie się legalna tylko w dwóch przypadkach - ciąży będącej wynikiem gwałtu lub kazirodztwa oraz zagrożenia zdrowia albo życia matki. Dla przykładu - 28 października w proteście wzięło udział kilka tysięcy osób - kobiet i popierających je mężczyzn. W tym tygodniu organizatorzy zrobili m.in. "psikusa" policjantom, co możecie zobaczyć na poniższym filmie Toruńskiej Brygady Feministycznej.

Czytaj także: MIAŁ BROŃ i GROZIŁ uczestnikom strajku kobiet?! Ksiądz z Czernikowa zatrzymany [WIDEO]

Strajk kobiet w Toruniu. Ostro o wyborach PiS-u na placu Rapackiego

- Partyzantka miejska w Toruniu kwitnie, co nas bardzo cieszy i Was zachęcamy do takich działań - napisali we wtorek (17.11.2020) przedstawiciele Toruńskiej Brygady Feministycznej na Facebooku. Co im się tak spodobało? Taki napis pojawił się na placu Rapackiego. 

Spis treści

  1. Strajk kobiet w Toruniu. OSTRO o wyborcach PiS-u. Protesty trwają [ZDJĘCIA]
  2. Strajk kobiet w Toruniu. Ostro o wyborach PiS-u na placu Rapackiego
  3. Strajk kobiet w Toruniu. Co jeszcze w planach? 18.11.2020

Strajk kobiet w Toruniu. Co jeszcze w planach? 18.11.2020

Toruńska Brygada Feministyczna i Manifa Toruńska zapraszają na wydarzenie "Jaki kraj taki sejm!". Początek o  godzinie18:30. Jest to nawiązanie do blokady Sejmu, jaka planowana jest w Warszawie. - Ponieważ nie każdy z nas może tam być to my przygotowaliśmy/łyśmy dla Was niespodziankę - przekazują organizatorzy na wydarzeniu na Facebooku. Jednocześnie cały czas trwa akcja "JO!Postulujemy!, gdzie uczestnicy strajku formułują swoje postulaty. 

Strajk Kobiet w Toruniu, Szosa Bydgoska