Toruń doczekał się stacjonarnych biletomatów. "Duże ułatwienie"

2021-07-22 20:15
Toruń ma stacjonarne biletomaty. Pasażerowie zadowoleni
Autor: MZK w Toruniu Toruń ma stacjonarne biletomaty. Pasażerowie zadowoleni

Pierwsze w Toruniu stacjonarne biletomaty stanęły na zintegrowanym węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II. - To duże ułatwienie - chwalą pasażerowie, cytowani przez biuro prasowe Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Toruń doczekał się stacjonarnych biletomatów. "Duże ułatwienie"

Biletomaty na nowym węźle, po jednym na każdej platformie przystankowej, zamontowano w ramach projektu „Przebudowa układu torowo-drogowego w ul. Wały gen. Sikorskiego i al. św. Jana Pawła II wraz z budową pasa tramwajowo-autobusowego w Toruniu - BiT-City II”. - W urządzeniach można kupić wszystkie rodzaje biletów krótkookresowych MZK, czyli bilety jednoprzejazdowe, tygodniowe, weekendowe, grupowe i czasowe. Na razie nie ma możliwości zakupu karnetów i biletów długookresowych, czyli miesięcznych, kwartalnych i semestralnych - ta opcja będzie możliwa w późniejszym terminie. Płatności można dokonywać  zarówno w formie gotówkowej, jak i bezgotówkowej - wyjaśnia Sylwia Derengowska z MZK w Toruniu.

Czytaj też: Toruń: Budowa kolejnej ścieżki rowerowej na finiszu. Inwestycja za 845 tysięcy złotych

- Dobrze, że takie urządzenia się pojawiły. To duże ułatwienie. Ja rzadko korzystam z komunikacji miejskiej, więc nie jestem na co dzień przygotowana do podróży. Zwykle dopiero po drodze na przystanek gorączkowo szukam kiosku, w którym mogę kupić bilet. A ze najczęściej jadę właśnie z tego węzła, teraz nie muszę się martwić, że gdzieś biletów nie będzie - mówi pani Kasia, która jako jedna z pierwszych skorzystała z biletomatu.

- Super rozwiązanie. Miałem po drodze do domu iść do kasy MZK, żeby kupić bilety na zapas, a tu taka niespodzianka. Kupię je czekając na autobus - cieszy się młody mężczyzna. Biletomaty spełniają europejskie standardy dostępności dla osób niepełnosprawnych. Są wyposażone w dotykowy ekran o rozdzielczości 15'', który zapewnia wygodę i komfort użytkowania, a ponadto jest zabezpieczony przed zarysowaniem.

Koszt zakupu biletomatów wraz z montażem to ok. 214,3 tys. zł. Wykonawcą jest Mera Systemy sp. z o.o.

Tak zmieniał się Toruń przez ostatnich 37 lat!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE