Budynek Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

i

Autor: CC Wikipedia / Mateuszgdynia Znaleźli go na dachu Biblioteki Pedagogicznej! Strażacy musieli pomóc policji

Nietypowa akcja

Znaleźli go na dachu Biblioteki Pedagogicznej! Strażacy musieli pomóc policji

2022-11-30 13:22

Toruń: Do 5 lat więzienia grozi 45-latkowi, który odciął rynny z dachu dwupiętrowego budynku i chciał je ukraść. Agresywny złodziej został obezwładniony przez policjantów, ale na ziemię musieli go sprowadzić strażacy. - Mężczyzna miał przy sobie woreczki z marihuaną i amfetaminą. Już usłyszał zarzuty - informuje nas st. asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Sprawa zaczęła się od alarmu zaniepokojonego mieszkańca Torunia. W miniony wtorek (29 listopada 2022 r.), krótko przed godz. 2:00 na specjalny numer zadzwonił świadek, który przy ul. Dąbrowskiego zauważył osobę na dachu budynku Biblioteki Pedagogicznej. Dyżurny nie tracił czasu i skierował tam policjantów z komisariatu na toruńskim Śródmieściu. Niedługo później mundurowi byli już na miejscu, a przez właz wewnątrz biblioteki weszli na dach.

- Tam mundurowi odnaleźli odcięte fragmenty metalowych rynien. Pod nimi skrył się złodziej. Kiedy zorientował się, że odnaleźli go policjanci stał się agresywny i zaczął stawiać opór. Szybko został obezwładniony. Do jego bezpiecznego przetransportowania na dół potrzebna była pomoc strażaków, którzy wysięgnikiem zwieźli go na dół - informuje nas st. asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Toruń: Złodziej na dachu Biblioteki Pedagogicznej. Grozi mu 5 lat więzienia

Starszy aspirant Chrostowski dodaje, że mężczyzna nie chciał powiedzieć funkcjonariuszom, w jaki sposób udało mu się wejść na dach dwupiętrowego budynku. 45-latek miał przy sobie woreczki z marihuaną (ponad 2 gramy) i amfetaminą (blisko pół grama). Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, delikwent trafił prosto do policyjnej celi. - Już usłyszał zarzuty. Teraz może mu grozić do 5 lat więzienia - podsumowuje policjant.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Szaleńcza ucieczka ulicami Torunia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE