Kim jest ojciec Leszka, który zginął z mamą w Bałtyku?

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express; Shuttertock

Dramat na promie

Kim jest ojciec 7-letniego Leszka, który zginął z mamą w Bałtyku? Nie mieszka w Polsce

2023-07-03 11:12

Tej tragedii nikt nie mógł przewidzieć. W czwartek (29 czerwca) 36-letnia Paulina i jej 7-letni syn, Leszek znaleźli się za burtą promu płynącego do Karlskrony. Oboje zostali wyciągnięci z wody, ale zmarli w szwedzkim szpitalu. Pozostali pasażerowie Stena Spirit są zdruzgotani ogromem dramatu. Wiele osób zaczęło składać kondolencje ojcu dziecka oraz bliskim 36-latki. Co wiadomo o mężczyźnie? Czy to do niego płynęła kobieta?

Przypomnijmy - do dramatu doszło w czwartek (29 czerwca) po południu. Z płynącego do szwedzkiej Karlskrony promu Stena Spirit wypadł 7-letni chłopiec, a za nim skoczyła 36-letnia kobieta - matka dziecka. Służby natychmiast przystąpiły do akcji ratunkowej. Po około godzinie Paulina oraz jej synek, Leszek zostali odnalezieni i zabrani do szpitala w Karlskronie. Niestety w piątek (30 czerwca) rano rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka przekazał, że życia Polaków nie udało się uratować. Jak ustalili dziennikarze "Faktu", 36-latka pochodziła z Grudziądza, natomiast chłopiec był zameldowany w Trójmieście.

Zobacz: Tragedia na Bałtyku. Ujawniamy, co widać na monitoringu. Dziecko tuli się do mamy

Kim jest ojciec 7-letniego Leszka, który zginął z mamą w Bałtyku? Prawda może zszokować

Tuż po tragedii, kilku pasażerów ujawniło, jak wyglądała kobieta i co robiła. Jedna z uczestniczek rejsu wyjawiła dziennikarzom "Faktu", że zwróciła uwagę na Paulinę oraz jej synka. Pamiętam, że myślałam, że to nietypowe mieć w wózku takie duże dziecko, ale chłopiec może był w jakiś sposób niepełnosprawny. Ona wyglądała na zmęczoną, przygnębioną – opowiadała w rozmowie z "Faktem" pani Beata. Wiadomo, że matce i dziecku na promie nikt nie towarzyszył. Ojciec 7-latka przebywa za granicą i nie utrzymywał kontaktu z rodziną. Nie mieszka jednak w Szwecji, dokąd płynął prom Stena Spirit z Gdyni. Na razie nie wiadomo skąd pochodzi, ani gdzie teraz mieszka.

Czytaj również: Tragedia na Bałtyku. Świadek widział to w wodzie. Kluczowy dowód

Matka z 7-letnim synkiem zginęli w wypadku na promie. Jest śledztwo w sprawie zabójstwa

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku poinformowała, że śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w sprawie zabójstwa dziecka i samobójstwa jego matki. - W wyniku podjętych czynności w sprawie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku dotyczącej śmierci dwojga polskich obywateli aktualnie śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w sprawie zabójstwa dziecka i targnięcia się na życie przez matkę – przekazała PAP w sobotę, 1 lipca rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

Szczegóły podajemy w tym tekście: Matka i 7-latek nie żyją. Szok! Prokuratura: Zabójstwo dziecka, samobójstwo matki. Tragedia na Morzu Bałtyckim

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy policji uda się ustalić przebieg tragedii?
Listen on Spreaker.