Podejrzani o napad na salon gier

i

Autor: Policja

Apel policji

Napad na salon gier w Gdyni. Nagrano sprawców! Widziałeś ich?

2023-06-18 14:42

W Gdyni doszło do napadu na salon gier. Policjanci w niedzielę (18 czerwca 2023) udostępnili w mediach społecznościowych zdjęcie z monitoringu. Widać na nim dwóch mężczyzn, podejrzanych o napad. Mundurowi zamieścili apel, by każdy kto rozpoznaje mężczyzn, skontaktował się z Komisariatem Policji w Gdyni-Karwinach.

Aktualizacja

Mężczyźni zostali zatrzymani. Więcej: Napad na salon gier w Gdyni. Policja zatrzymała sprawców

Policjanci z Gdyni udostępnili w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać dwóch mężczyzn krótko obstrzyżonych, ubranych w biało-czarne koszulki. Są oni podejrzani o napad na salon gier przy ul. Wielkopolskiej w Gdyni, do którego doszło w sobotę (17 czerwca 2023) ok. godz. 17:50.

- Mundurowi ustalili, że do salonu gier weszło dwóch mężczyzn, jeden z nich nerwowo chodził po lokalu, po czym trzymając w ręku przedmiot przypominający broń powiedział, że jest to napad - relacjonowała oficer prasowa gdyńskiej policji podkom. Jolanta Grunert, cytowana przez Polską Agencję Prasową.

Ekspedientka wystraszyła się, odepchnęła napastnika i zamknęła się w pomieszczeniu socjalnym. Drzwi do salonu gier są zamykane na elektromagnez, więc sprawcy nie mogli ich otworzyć, dlatego sprawca wyważył drzwi do pomieszczenia socjalnego i wyszarpał przewody do elektrozamka.

- Kobieta w obawie o swoje życie otworzyła drzwi salonu i mężczyźni uciekli w nieznanym kierunku - mówiła Grunert i dodała, że mężczyźni niczego nie ukradli.Na miejsce przyjechał przewodnik z psem służbowym, technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady. Mundurowi zabezpieczyli też zapis z monitoringu i pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem mężczyzn.

Policjanci apelują do osób, które rozpoznają mężczyzn lub posiadają informacje na ich temat o kontakt z gdyńską policją pod numerem telefonu 47-74-21-455 (dyżurny jednostki) lub na numer alarmowy 112.

Jedna osoba zginęła. Potężny pożar bloku w Warszawie
Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w Polsce?