43 psy odebrane z przytuliska w Gnatach. Były zaniedbane, nie miały dostępu do wody

i

Autor: KMP w Ostrołęce 43 psy odebrane z przytuliska w Gnatach. Były zaniedbane, nie miały dostępu do wody

Dramat zwierząt

43 psy odebrane z przytuliska w Gnatach. Były zaniedbane, nie miały dostępu do wody

2023-02-07 18:01

W poniedziałek, 6 lutego, ostrołęccy policjanci wspólnie z przedstawicielami Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego, wójta gminy Lelis, fundacji zajmującej się ochroną zwierząt, a także lekarzem weterynarii interweniowali w przytulisku dla zwierząt w Gnatach. Warunki, w jakich przebywały czworonogi, były zatrważające!

Policyjna interwencja w przytulisku dla zwierząt w Gnatach

Ostrołęccy policjanci ustalili, że w przytulisku dla zwierząt w Gnatach, przebywające tam psy nie mają właściwej opieki. - Policjanci nawiązali ścisłą współpracę z powiatowym lekarzem weterynarii, wójtem gminy Lelis oraz fundacją zajmującą się ochroną zwierząt oraz ostrołęckim lekarzem weterynarii - przekazał kom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

W poniedziałek rano, 6 lutego, służby weszły na teren przytuliska, w którym rozgrywał się dramat bezdomnych zwierząt. - Podczas prowadzonych czynności ustalono, że część zwierząt była zaniedbana, nie miała także należytej opieki i znajdowała się w trudnych warunkach bytowych. Psy nie miały także stałego dostępu do wody. Powiatowy lekarz weterynarii skierował wniosek do wójta gminy Lelis o interwencyjne odebranie 43 zwierząt znajdujących się w schronisku dla psów. Wydana została również decyzja administracyjna dotycząca odebrania zwierząt – poinformował kom. Żerański.

O przytulisku dla zwierząt w Gnatach było głośno

Jak przypomniał portal moja-ostroleka.pl, przytulisko dla psów w Gnatach budziło kontrowersje od lat, a konflikt pomiędzy częścią mieszkańców wsi Gnaty i właścicielką przytuliska narastał. Temat ten poruszany był również w popularnym programie „Sprawa dla reportera” prowadzonym przez Elżbietę Jaworowicz.

Psiaki szukają domów

Dalsze postępowanie w sprawie zaniedbań w przytulisku dla zwierząt prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Tymczasem odebrane podczas interwencji czworonogi szukają domów tymczasowych.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?