Borkoś przekazał niezwykłą rzecz na licytację dla WOŚP. Piękny gest ratownika

2022-01-27 13:39
Borkoś wystawił niezwykłą rzecz na licytacji dla WOŚP! Piękny gest ratownika
Autor: Allegro Charytatywni/ Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy/ 30. Finał - Przejrzyj na oczy! Borkoś wystawił niezwykłą rzecz na licytacji dla WOŚP! Piękny gest ratownika

Marcin Borkowski, znany jako „Borkoś”, wesprze tegoroczną zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Znany i lubiany ratownik przekazał na licytację swoją prywatną apteczkę pierwszej pomocy. Jest wyjątkowa, bo oprócz zawartości, która może uratować ludzkie życie znalazły się na niej autografy znanych osób.

Marcin Borkowski "Borkoś" wraca do zdrowia po ciężkim wypadku. Jak zwykle jego chęć pomagania innymi jest bardzo silna, dlatego postanowił przekazać swoją prywatną apteczkę na licytację. Pieniądze z aukcji zasilą konto fundacji Jurka Owsiaka. Apteczka sygnowana jest autografem „Borkosia”. Oprócz tego na torbie znalazły się podpisy wielu znanych osób.

O akcji „Borkoś” opowiedział w zamieszczonym na portalu społecznościowym filmie. - Wiecie, że ta apteczka jest wyjątkowa, bo może uratować komuś życie? Ale jest też podpisana - powiedział ratownik. Czyje są tam podpisy?

Jest autograf „Borkosia”. Autografy na niej złożyli też: dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski, bramkarz Bundesligi Rafał Gikiewicz, prezes firmy produkującej defibrylatory AEDMAX Grzegorz Dokurno oraz burmistrza Białołęki Grzegorza Kucy. Do godziny 12 w czwartek (27 stycznia) udało się wylicytować już kwotę 750 złotych. Aukcja potrwa do 3 lutego.

Borkoś wraca do zdrowia 

„Borkoś” dochodzi do zdrowia po koszmarnym wypadku, jaki wydarzył się 13 października 2021 roku. Jego motoambulans roztrzaskał się o osobowego opla. Po długiej śpiączce farmakologicznej ciężko pracuje pod okiem rehabilitantów. Jego marzeniem jest powrót do tego, co kocha - pomagania innym. Jako wolontariusz przemierzał warszawskie ulice by ratować ludzkie życie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wielka orkiestra od Trzaskowskiego. Takiej ekipy nie widzieliście!

Sonda
Czy wesprzesz WOŚP w 2022 roku?
Odcinek specjalny dla WOŚP. Groby tragicznie zmarłych strażaków. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE