Google otwiera nowe biuro w Warszawie. Widok z toalety sprawi, że opadnie Wam szczęka

2021-10-25 18:53
SGH i Google pomogą młodym Polakom zacząć cyfrową karierę
Autor: materiały prasowe SGH i Google pomogą młodym Polakom zacząć cyfrową karierę

Technologiczny gigant Google otwiera w Warszawie nowe biuro, które ma być największym europejskim centrum ekspertów od rozwoju technologii chmury obliczeniowej Google - poinformowała w poniedziałek szefowa Google Polska Magdalena Kotlarczyk. Biuro w najbliższych latach ma zatrudniać inżynierów z całego świata. Nowa siedziba Googla mieści się w prestiżowym biurowcu Warsaw Hub. Widok z okien sprawi, że opadnie Wam szczęka!

- Google otwiera w Warszawie nowe biuro - siedzibę Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud. Będzie to największe europejskie centrum skupiające najlepszych ekspertów i ekspertki od rozwoju technologii chmury obliczeniowej Google, z których korzystają klienci Google Cloud na całym świecie - powiedziała w poniedziałek na konferencji prasowej szefowa Google Polska Magdalena Kotlarczyk. Jak dodała, nowe centrum jest kolejnym elementem inwestycji Google w Polsce. Zlokalizowane jest ono na ponad 20 tys. mkw. przestrzeni w kompleksie The Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego.

- Nowe biuro będzie dynamicznie zwiększać zatrudnienie w najbliższych latach, rekrutując do Warszawy utalentowanych inżynierów i inżynierki - także z zagranicy - wskazała Kotlarczyk. Jak dodała, pierwsi pracownicy oficjalnie rozpoczną pracę w nowym budynku od wtorku.

Z informacji przekazanych przez firmę wynika, że aktualnie Google zatrudnia w Warszawie ponad 800 osób, z czego ponad 500 to załoga działu inżynieryjnego. W ostatnich trzech latach zespół biura powiększył się trzykrotnie.

Nowe biuro Google w Warszawie ma niezwykłe wnętrza. Widok z łazienki sprawi, że opadnie Wam szczęka! Zobacz więcej w galerii: 

Nowe biuro Google w Warszawie. Siłownia i pokoje do drzemki dla pracowników

Obecny na konferencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podkreślił, że stolica jest miejscem, gdzie inwestorzy chcą się rozwijać. "Otwierają oni kreatywne biura, po to, żeby móc rozwijać swoją firmę, ale również kontrybuować do rozwoju całej gospodarki światowej. Bardzo się cieszę, że Warszawa staje się tego częścią" - powiedział Trzaskowski.

Google podkreśla, że kluczowym aspektem działalności biura będzie działalność edukacyjno-warsztatowa. "Google będzie dzielić się swoim know-how, by coraz więcej specjalistów i specjalistek zdobyło kompetencje umożliwiające pracę w sektorze chmurowym, który jest obecnie najdynamiczniej rozwijającym się sektorem IT. Warszawskie centrum będzie też miejscem szkoleń dla polskich firm, które chcą wykorzystać potencjał chmury w rozwoju swojego przedsiębiorstwa" - podkreśliła firma. W tym celu nowie biuro wyposażone zostało w dwupiętrowe audytorium na 100 miejsc, trzy duże sale warsztatowe oraz pracownię UXLab, która umożliwia prowadzenie warsztatów z UX design produktów i usług.

W budynku The Warsaw Hub nowe centrum Google zajmie 14 pięter (od 18 do 31). Inspiracją dla zaprojektowania każdego z nich były różne regiony Polski. Do dyspozycji pracowników i odwiedzających będzie taras zewnętrzny wraz z kawiarnią zlokalizowany na 31. piętrze oraz kantyna. Projekt ma takie udogodnienia jak np. siłownia, biblioteka, pokoje rozrywki, do drzemki a rodziców z dziećmi. W budynku zlokalizowano także strzeżony parking rowerowy, a na parkingu podziemnym zainstalowano ładowarki do samochodów elektrycznych. Kompleks wyposażono w zaawansowane rozwiązania technologiczne, a zintegrowane systemy zarządzania budynkiem są zarządzane przez infrastrukturę opartą na sztucznej inteligencji i obsługiwaną przez Google Cloud Platform.

Google przypomniało, że otworzyło swoje pierwsze biuro w Polsce w 2006 roku. Obecnie zatrudnia ponad 900 osób w biurach w Warszawie i Wrocławiu. Od 2015 roku funkcjonuje również Campus Google for Startups na warszawskiej Pradze, a w kwietniu tego roku firma uruchomiła region Google Cloud - lokalny ośrodek przetwarzania danych - pierwszą tego typu infrastrukturę globalnego dostawcy usług chmury publicznej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. (PAP)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE