Gostynin. Weszli i wyszli, ale męskie genitalia zostały! Tak się bawi młodzież w Miejskim Centrum Kultury

2021-10-12 11:30
Gostynin. Weszli i wyszli, ale męskie genitalia zostały! Tak się bawi młodzież w Miejskim Centrum Kultury
Autor: Miejskie Centrum Kultury Gostynin Trzech młodych ludzi zniszczyło Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie. Sprawcy weszli do budynku w poniedziałek rano przed szkołą, rysując markerem "serię męskich genitaliów" i zostawiając obraźliwe napisy

Trzech młodych ludzi zniszczyło Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie. Sprawcy weszli do budynku w poniedziałek rano przed szkołą, rysując markerem "serię męskich genitaliów" i zostawiając obraźliwe napisy na posadzce, ścianach, w innych miejscach. Dyrekcja placówki nie zgłosiła sprawy na policję, bo czeka aż "pseudorysownicy" z Gostynina się ujawnią.

Gostynin. Weszli i wyszli, ale męskie genitalia zostały! Tak się bawi młodzież w Miejskim Centrum Kultury

Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie zniszczone przez wandali. To prawdopodobnie uczniowie jednej z tamtejszych szkół, jako że na zdjęciach udostępnionych przez placówkę widać założone na plecach tornistry. Trzech młodych ludzi weszło do budynku MCK-u w poniedziałek 11 października rano, po godz. 7. Później wyjęli markery i namalowali w różnych miejscach, m.in. na posadzce i ścianach, męskie genitalia i obraźliwe napisy, a później wyszli. Mimo tego dyrekcja Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie postanowiła nie zgłaszać jeszcze sprawy na policję, bo czeka, aż "pseudorysownicy" sami zgłoszą się do placówki i naprawią szkody. Mają na to czas do wtorku do godz. 12 - jeśli tego nie zrobią, oni i przy okazji ich rodzice będą się już tłumaczyć w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie, gdzie niechybnie trafi zawiadomienie dotyczące zniszczenia wnętrz MCK-u. To nie wszystko, bo jak zapowiada dyrekcja, w placówce nie będzie już można schronić się przez zimnem, np. w oczekiwaniu na autobus, czy skorzystać z łazienki, o ile nie oczekuje się na zajęcia w centrum lub film w kinie "Siemowit".

- (...) dalecy jesteśmy od uogólniania i zamykania MCKu na trzy spusty, a kto nigdy nie zwagarował niech pierwszy rzuci kamień... Jednak kiedy ktoś, w tym przypadku trzech ktosiów, o 7:14 w poniedziałek zadaje sobie tyle trudu, aby przyjść do otwartego już przez Panie Sprzątaczki budynku i przed udaniem się do szkoły dokonuje aktu wandalizmu, rysując markerem z pełną premedytacją serię męskich genitaliów, obraźliwych słów i niszcząc tym samym mienie publiczne, to chyba sami nas rozumiecie - czytamy na profilu facebookowym Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie.

Czytaj też: Wjechał hyundaiem pod pociąg! 61-latek zginął w wypadku pod Gostyninem [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Płock. Jednego 36-latka uratowali, drugi nie żyje! Ciało było w mieszkaniu

Czytaj też: Sierpc. Dwie matki zgłosiły, że porwał ich dzieci! Gdzie są 6-latek i 9-latka?

Wojna szwagrów. W ruch poszły grabie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE