Kierowca autobusu gnał po ośnieżonej drodze. Na liczniku miał o wiele za dużo

i

Autor: KPP w Lipsku Kierowca autobusu gnał po ośnieżonej drodze. Na liczniku miał o wiele za dużo

Stracił prawo jazdy

Kierowca autobusu gnał po ośnieżonej drodze. Na liczniku miał o wiele za dużo

2022-12-17 16:31

Mogło dojść do tragedii! 27-letni kierowca autobusu za nic miał trudne warunki panujące na drodze oraz przepisy ruchu drogowego. Ośnieżoną jezdnią gnał, nie zaważając na obowiązujące ograniczenia prędkości. Patrol lipskiej drogówki zatrzymał pojazd do kontroli. Kierowca autobusu stracił prawo jazdy. Policjanci nałożyli na niego też mandat karny.

Pędził autobusem po zaśnieżonej drodze

Było przed godziną 18, gdy w Maruszowie patrol lipskiej drogówki zatrzymał autobus jadący z nadmierną prędkością po ośnieżonej drodze. Kierowca pojazdu gnał z prędkością 112 km/h, w miejscu, w którym obowiązuje organicznie prędkości do 50 km/h.

Podczas policyjnej kontroli okazało się, że pędzącym autobusem kierował 27-letni mieszkaniec Hrubieszowa. Spotkanie z policjantami zakończyło się dla młodego mężczyzny uszczupleniem zawartości portfela nie tylko o gotówkę, ale też o prawo jazdy.

- W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktów karnych - przekazała asp. Monika Karasińska z policji w Lipsku. - Zgodnie z przepisami, mężczyzna może odzyskać swoje prawo jazdy dopiero po 3 miesiącach - dodała policjantka.

Policja przypomina o karach za recydywę

"Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić pojazdy bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu" - przypomniała policja w Lipsku.

Sonda
Czy dostałaś/eś kiedykolwiek mandat za przekroczenie prędkości?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany