Kompletnie pijany wracał do domu na rowerze. Wynik badania zszokował policjantów

i

Autor: POLICJA/PEXELS Kompletnie pijany wracał do domu na rowerze. Wynik badania zszokował policjantów

ILE?!

Kompletnie pijany wracał do domu na rowerze. Wynik badania alkomatem zszokował policjantów

2023-06-10 19:33

Funkcjonariusze w środę, 7 czerwca, zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który przed południem w Strykowie pod Mogielnicą jeździł rowerem. Nie byłoby nic w tym dziwnego, lecz zatrzymany był pijany jak bela. Alkomat oszalał. Mężczyzna został ukarany gigantycznym mandatem.

Stryków. Kompletnie pijany rowerzysta złapany przez policjantów

W środę, 7 czerwca przed południem w Strykowie pod Mogielnicą dzielnicowy podczas obchodu zauważył mężczyznę jadącego rowerem. Sposób jego jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu! Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej. 40-latek był kompletnie pijany! Badanie wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został ukarany gigantycznym mandatem karnym. Będzie musiał zajrzeć głęboko do portfela i uzbierać aż 2500 złotych na zapłacenie grzywny.

Przypominamy, że zgodnie z nowym taryfikatorem, zwiększyły się kwoty mandatów karnych za określone wykroczenia drogowe. Za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, czyli na poziomie od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych – mówi nadkom. Agnieszka Wójcik z grójeckiej policji.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?