Kupientyn. Emeryt stracił panowanie nad pojazdem. Zderzył się czołowo z innym pojazdem

i

Autor: POLICJA Kupientyn. Emeryt stracił panowanie nad pojazdem. Zderzył się czołowo z innym pojazdem

DWIE OSOBY RANNE

Kupientyn. Emeryt stracił panowanie nad pojazdem. Zderzył się czołowo z innym pojazdem

2022-11-24 17:04

Opady śniegu, które pojawiły się w nocy ze środy na czwartek (23/24 listopada) znacznie pogorszyły warunki na drogach w województwie mazowieckim. Wczesnym rankiem, w czwartek, doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. 76-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w skodę. Kierujący zostali przetransportowani do szpitala.

Dramatyczne zderzenie na prostej drodze. Emeryt stracił panowanie nad pojazdem

W czwartek (24 listopada) w okolicach godziny 7:40 na trasie Sokołów Podlaski-Kupientyn doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki opel, 76-latek, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki skoda – przekazała w rozmowie z „Super Expressem” st. sierż. Aleksandra Borowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

Kierowcy zostali przebadani pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, byli trzeźwi. – Na miejsce skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza w celu wykonania między innymi oględzin miejsca wypadku – dodała policjantka.

Policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przygotowaniu swojego pojazdu do panującej pory roku, zwłaszcza, że w ostatnich dniach przypomniała o sobie na polickich drogach. Zima to szczególnie trudny okres dla kierowców. Opady śniegu i niskie temperatury powodują, że nawierzchnia jest śliska, a to wymaga od nas większej wyobraźni oraz ostrożności. Nie zapominajmy także o odpowiednim przygotowaniu samochodu do trudnych warunków drogowych.

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE