Szpital Południowy to tykająca bomba? Kontrola NIK i kolejny skandal. To, co jest w izolatce szokuje

2021-09-13 8:11
Skandal w Szpitalu Południowym. Urządzili siłownię zamiast izolatki dla pacjentów
Autor: ARCHIWUM PRYWATNE & PAWEŁ DĄBROWSKI/ SUPER EXPRESS Skandal w Szpitalu Południowym. Urządzili siłownię zamiast izolatki dla pacjentów

Szpital Południowy działa od połowy lutego. Od marca zarządzała nim pełnomocniczka ministra zdrowia. W sierpniu placówkę znów przejął stołeczny samorząd. Kilka dni temu władze miasta wyliczały nieprawidłowości w zarządzaniu tą nową placówką w Warszawie. Dziś do placówki wchodzą inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli. A tymczasem odkryto tam jeszcze jeden szokujący „kwiatek”.

Władze Warszawy szykują się do kompleksowego audytu w Szpitalu Południowym. Po pietach deptać im będą inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli. Bo NK dziś właśnie również zaczyna w Południowym kontrole. A jest co weryfikować, bo do tej pory wersje o rządzeniu tym szpitalem, przedstawiane przez stronę rządową i samorządową, diametralnie się różniły. - Dług szpitala wynosi dziś 10 mln zł, a na koniec roku sięgnie 20 mln zł. W szpitalu nie było księgowej, kadr, kierownika technicznego. Medycy dostawali dodatek covidowy choć w szpitalu tymczasowym się im nie należał. Dokumenty kadrowe były niekompletne. Nie rozliczano PIT i CIT – wyliczała kilka dni temu wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Każdy dzień przynosi jednak nowe szokujące odkrycia.

Zobacz: Szokujące odkrycia Trzaskowskiego! Chodzi o Szpital Południowy

Jak się dowiedzieliśmy, obecny szef Południowego Artur Krawczyk odkrył właśnie w szpitalu… siłownię. Prowizoryczna "siłka" została zorganizowana w pokoju, w którym zgodnie z planem miała być izolatka dla pacjentów z COVID-19. Ale skoro pacjentów w tym szpitalu niewielu… poćwiczyć przecież mogą medycy.

- Siłownię zorganizował jeden z kierowników. Już nie pracuje – słyszymy w stołecznym ratuszu.

Przeczytaj: Zuzia i Kinga powiesiły się na wierzbie. Dziewczynki umarły z miłości?

Sonda
Czy Rafał Trzaskowski jest dobrym prezydentem Warszawy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE