Powstanie Warszawskie. Ogromne zmiany w komunikacji miejskiej

i

Autor: um.warszawa.pl Powstanie Warszawskie. Ogromne zmiany w komunikacji miejskiej

Informator

Obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zmiany w komunikacji

2022-07-28 5:59

Zbliża się 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku warszawiacy oddadzą hołd walczącym żołnierzom i pomordowanym mieszkańcom. W związku z obchodami tego święta, które będą trwały przez kilka dni, Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Warszawie. Szczegóły znajdziesz w poniższym artykule.

Obchody rocznic będą się odbywać w ciągu kilku dni i w różnych miejscach Warszawy. Już w sobotę 30 lipca zaplanowane są dwa przejazdy rolkarzy, którzy dotrą w rejony, gdzie toczyły się zażarte walki powstańcze. Pierwsza grupa ruszy na trasę około 18.00 z Krakowskiego Przedmieścia w stronę Ochoty, dojedzie do ulicy Raszyńskiej, a następnie przez Towarową, M. Anielewicza, Grzybowską i Nowy Świat dojadą pod pomnik Mikołaja Kopernika.

Rolkarze na Krakowskim Przedmieściu

Kolejni rolkarze wystartują około godziny 22.00 z Krakowskiego Przedmieścia w stronę Żoliborza. Ulicą Z. Krasińskiego zjadą na Wybrzeże Gdańskie, a mostem gen. S. Grota-Roweckiego przeprawią się na Pragę. Na lewy brzeg Wisły przejadą mostem Gdańskim, dotrą aż na Mokotów (ulica Wołoska) i zawrócą na północ, żeby zakończyć przejazd pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Na trasie ich przejazdu mogą występować chwilowe utrudnienia w ruchu autobusów.

Główne uroczystości w katedrze

Główne uroczystości rocznicowe są zaplanowane w niedzielę 31 lipca w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ulicy Długiej oraz przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich. Autobusy linii 116, 178, 180, 503, 518, N44 kursujące w tamtym rejonie będą na objazdach. Zmiany potrwają od ok. godz. 12.00 do 24.00.

Obchody w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W poniedziałek 1 sierpnia w godzinach porannych zaplanowanych jest kilka wydarzeń. O godzinie 10.00 zacznie się uroczystość pod pomnikiem Mokotów Walczący – 1944 w Parku Dreszera. Jego uczestnicy między godz. 11.00 a 12.00 przejdą ulicą Puławską do Dworkowej pod Obelisk Pamięci Żołnierzy AK – Powstańców Mokotowa. Może to spowodować zmiany tras autobusów linii 141, 172 i 222.

Okolice placu marsz. J. Piłsudskiego, pl. S. Małachowskiego, ulice Wierzbowa, marsz. F. Focha i Królewska będą nieprzejezdne od godz. 18.30 do ok. 24.00, bo warszawiacy tradycyjnie już zbiorą się w tamtym miejscu, żeby śpiewać „(Nie)Zakazane Piosenki”. W tym czasie autobusy linii 106, 107, 111, 128 i 175 będą kursowały objazdami.

Obchody „Rzezi Woli”

W piątek 5 sierpnia będą obchody jednego z najtragiczniejszych momentów powstania – Rzezi Woli. Uroczystości pod Pomnikiem Pomordowanych Mieszkańców Woli na Skwerze Pamięci potrwają od godz. 16.30 do 20.00 i w tym czasie zamknięta dla ruchu będzie ulica Leszno na odcinku od al. Solidarności do Okopowej. W tym czasie autobusy linii 190, jadące w kierunku pętli Znana ominą zamknięty odcinek, jadąc al. Solidarności i Młynarską.

„Masa Powstańcza 2022”

Następnego dnia między 16.45 a 20.00 odbędzie przejazd rowerzystów pn. ,,Masa Powstańcza 2022”. Trasa przejazdu zostanie objęta wzmożonym nadzorem pracowników ZTM.

Sonda
78. rocznica Powstania Warszawskiego. Czy weźmiesz udział w obchodach?
Godzina „W" w Warszawie. 77. rocznica Powstania Warszawskiego.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany