Parada Wiejskości w Warszawie. Pierwsza taka demonstracja w stolicy. Co się tam dzieje?!

i

Autor: Marek Kudelski Parada Wiejskości w Warszawie

Parada Wiejskości w Warszawie. Pierwsza taka demonstracja w stolicy. Co się tam dzieje?! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-06-13 14:21

Parada Wiejskości ruszyła ulicami stolicy! To pierwsze takie wydarzenie w Warszawie. Spod pomnika Wincentego Witosa na Placu Trzech Krzyży wraz z muzykantami i muzykantkami ruszyli rozśpiewani warszawiacy. Takiej radości dawno nie było widać na stołecznych ulicach! Co tam się dzieje? Jakie atrakcje jeszcze przygotowali organizatorzy?

Parada Wiejskości w Warszawie

Parada Wiejskości po raz pierwszy zagościła w Warszawie. W niedzielę, 13 czerwca, o godz. 14 Parada Wiejskości wyruszyła spod pomnika Wincentego Witosa na Placu Trzech Krzyży. Rozśpiewanym warszawiakom towarzyszą muzykanci i muzykantki, m.in. Radical Polish Ansambl, Tęgie Chłopy, Lautari, Odpoczno.

ZOBACZ TEŻ: Potężny huk obudził mieszkańców Mokotowa. Nie uwierzysz, co było jego przyczyną

"Przy wtórze starych i nowych przyśpiewek oraz miarowego rytmu końskich kopytek pomaszerujemy wiejską, choć bardzo już dawno wybrukowaną, drogą" - zapowiadali organizatorzy. I tak też zrobili!

Na miejscu porządku pilnuje policja. Jest również pogotowie ratunkowe. Wesoła parada maszerowała ul. Wiejską w towarzystwie radosnej muzyki. Nagle jednak szyki warszawiakom pokrzyżował ulewny deszcz. Jak przekazał nasz reporter będący na miejscu, uczestnicy Parady Wiejskości rozeszli się. Czy gdy przestanie padać ponownie ruszą w rytm muzyki? Będziemy informować na bieżąco. 

Parada Wiejskości w Warszawie - atrakcje

Przemarsz Parady Wiejskości nie jest jedyną atrakcją, która czeka warszawiaków w niedzielę. Na godz. 15 zaplanowany jest Mazurkowy Muzycyrk w scenerii Osiedla Jazdów. "Urządzimy dla Was szalony Mazurkowy Muzycyrk, czyli wyjątkowo żywą (bo złożoną z prawdziwych i specjalnie dla Was grających muzykantów) wystawę mazurków z całego świata. Zabrzmią melodie z Mazowsza, Kielecczyzny, Irlandii, Francji, Wysp Zielonego Przylądka czy Ameryki Północnej. Dla XIX-wiecznego świata rdzennie polski mazurek był bowiem mniej więcej tym samym, czym reggae stało się dla czarnej kontrkultury XX stulecia. 13 czerwca mazowiecki trójmiar powróci do Warszawy obleczony w aromaty z całego globu" - zapowiadają organizatorzy.

Całość tego niepowtarzalnego wydarzenia zakończy potańcówka! I to nie byle jaka, bo podwójna! "Po godz. 16.00 w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej zabrzmią prawdziwe, surowe obertasy, a kilkaset metrów dalej – w Ladomku – Filip Lech rozpocznie swój elektroniczny set z dalekimi potomkami polskiego mazurka, którzy królują dziś na parkietach Karaibów oraz Makronezji" - czytamy na facebookowej stronie wydarzenia

Pierwsza Parada Wiejskości w Warszawie