oszuści

i

Autor: pixabay

Piaseczno: Chciała sprzedać spodnie za 10 zł, straciła 148 tysięcy. Dramat mieszkanki

2022-08-12 20:15

Oszuści internetowi nie śpią i potrafią wyzyskać nawet czujne osoby. Historia miała miejsce w Piasecznie, na komisariat zgłosiła się pokrzywdzona kobieta. Chciała sprzedać spodnie za 10 zł, a straciła 148 tysięcy! Jak do tego doszło? Okazuje się, że wszystko przez chwile nieuwagi. Pokrzywdzona otworzyła przesłany do niej link. Jak się uchronić przed oszustami?

Piaseczno. Oszuści ograbili ją z oszczędności

Złodzieje nie odpuszczą żadnej okazji do wzbogacenia się cudzym kosztem. Przekonała się o tym mieszkanka Piaseczna, która próbowała sprzedać spodnie w jednej z aplikacji. - W zaledwie kilka chwil otrzymała wiadomość z linkiem za pośrednictwem którego miała odebrać pieniądze za sprzedany towar. Niczego nie świadoma poprosiła mamę o pomoc i obie wykonały to, o co były poproszona przez osobę siedzącą po drugiej stronie komputera – powiedziała asp. Magdalena Gąsowska z piaseczyńskiej policji. Poszkodowana nawet nie wiedziała, że konto zostało wyczyszczone z pieniędzy. O tym przekonała się dopiero w sklepie, gdy nie mogła zapłacić za zakupy.

Przeczytaj również: Piaseczno. Myślał, że robi interes życia. Internetowi oszuści ograbili go z 630 tysięcy złotych

Policjanci ostrzegają przed oszustami i radzą, co zrobić w przypadku, gdy padniemy ich ofiarą. - Pamiętaj - sprzedając w internecie możesz stać się ofiarą oszustów! Nigdy nie klikaj w przesłane w wiadomościach linki do płatności oraz uważnie czytaj wiadomości autoryzacyjne, które otrzymujesz Jeżeli niefortunnie staniesz się ofiarą oszustwa, niezwłocznie poinformuj o tym swój bank w celu zablokowania dostępu do rachunku bankowego oraz karty! - tłumaczy asp. Gąsowska.

Policja ściga tego oszusta. Wyłudził od seniorki ogromne pieniądze

Piaseczno. Myślał, że zrobi interes

Inny mieszkaniec Piaseczna padł ofiarą internetowych oszustów. Złodzieje skontaktowali się z nim przez internet, obiecując złote góry. Przez kilka dni udawali przedstawicieli firmy brokerskiej, a gdy zdobyli jego całkowite zaufanie, zabrali mu całe oszczędności i zaciągnęli kredyt na pół miliona złotych! Teraz sprawców szuka policja.

Sonda
Znasz kogoś, kto stracił pieniądze na rzecz oszustów?