oszuści

i

Autor: pixabay

Piaseczno: Chciała sprzedać spodnie za 10 zł, straciła 148 tysięcy. Dramat mieszkanki

2022-08-12 20:15

Oszuści internetowi nie śpią i potrafią wyzyskać nawet czujne osoby. Historia miała miejsce w Piasecznie, na komisariat zgłosiła się pokrzywdzona kobieta. Chciała sprzedać spodnie za 10 zł, a straciła 148 tysięcy! Jak do tego doszło? Okazuje się, że wszystko przez chwile nieuwagi. Pokrzywdzona otworzyła przesłany do niej link. Jak się uchronić przed oszustami?

Piaseczno. Oszuści ograbili ją z oszczędności

Złodzieje nie odpuszczą żadnej okazji do wzbogacenia się cudzym kosztem. Przekonała się o tym mieszkanka Piaseczna, która próbowała sprzedać spodnie w jednej z aplikacji. - W zaledwie kilka chwil otrzymała wiadomość z linkiem za pośrednictwem którego miała odebrać pieniądze za sprzedany towar. Niczego nie świadoma poprosiła mamę o pomoc i obie wykonały to, o co były poproszona przez osobę siedzącą po drugiej stronie komputera – powiedziała asp. Magdalena Gąsowska z piaseczyńskiej policji. Poszkodowana nawet nie wiedziała, że konto zostało wyczyszczone z pieniędzy. O tym przekonała się dopiero w sklepie, gdy nie mogła zapłacić za zakupy.

Przeczytaj również: Piaseczno. Myślał, że robi interes życia. Internetowi oszuści ograbili go z 630 tysięcy złotych

Policjanci ostrzegają przed oszustami i radzą, co zrobić w przypadku, gdy padniemy ich ofiarą. - Pamiętaj - sprzedając w internecie możesz stać się ofiarą oszustów! Nigdy nie klikaj w przesłane w wiadomościach linki do płatności oraz uważnie czytaj wiadomości autoryzacyjne, które otrzymujesz Jeżeli niefortunnie staniesz się ofiarą oszustwa, niezwłocznie poinformuj o tym swój bank w celu zablokowania dostępu do rachunku bankowego oraz karty! - tłumaczy asp. Gąsowska.

Policja ściga tego oszusta. Wyłudził od seniorki ogromne pieniądze

Piaseczno. Myślał, że zrobi interes

Inny mieszkaniec Piaseczna padł ofiarą internetowych oszustów. Złodzieje skontaktowali się z nim przez internet, obiecując złote góry. Przez kilka dni udawali przedstawicieli firmy brokerskiej, a gdy zdobyli jego całkowite zaufanie, zabrali mu całe oszczędności i zaciągnęli kredyt na pół miliona złotych! Teraz sprawców szuka policja.

Sonda
Znasz kogoś, kto stracił pieniądze na rzecz oszustów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE