Pogoda dzisiaj, Warszawa wtorek, 30 listopada. Prognoza pogody IMGW

i

Autor: Pixabay Pogoda dzisiaj, Warszawa wtorek, 30 listopada. Prognoza pogody IMGW

Pogoda dzisiaj, Warszawa wtorek, 30 listopada. Prognoza pogody IMGW

2021-11-30 7:29

Pogoda dzisiaj, Warszawa wtorek, 30 listopada. Czy to już? Czy do stolicy nadciąga mroźna zima? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie na dzisiaj, wtorek, 30 listopada, informują, że w Warszawie będzie zimno, a termometry wskazywać będą zaledwie jeden stopień Celsjusza. Przeczytaj pogodę na dzisiaj, 30.11.2021.

Z przygotowanej przez synoptyk IMGW Ewę Łapińską prognozy pogody wynika, że "we wtorek w nocy na Lubelszczyźnie temperatura może spaść do -5 stopni Celsjusza, na zachodzie lekko dodatnia do 1 stopnia". Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje też miejscami wietrzną aurę. "Porywy wiatru nad morzem mogą osiągnąć do 75 km/h, w zachodniej części kraju wiatr od 65 do 70 km/h" - dodała Łapińska.

W południe IMGW przewiduje opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. "Śnieg spadnie w rejonie Warmii i Mazur, na Podkarpaciu, w Małopolsce, a także na Lubelszczyźnie" - stwierdziła synoptyk. "Na wschodzie kraju spodziewamy się temperatury maksymalnej od 0 do -1 stopni Celsjusza, 4 stopni na zachodzie oraz do 6 stopni nad morzem" - zapowiedziała.

Wieczorem we wtorek IMGW prognozuje lokalne opady śniegu deszczu ze śniegiem. "Na zachodzie będzie padał deszcz, zaś na wschodzie spadnie śnieg" - przekazała synoptyk. Dodała, że śniegu można spodziewać się też w centrum kraju, na Pomorzu, Kaszubach i w Małopolski.

Pogoda w Warszawie 30.11.2021

Wtorek będzie bardzo zimny również w stolicy. W najcieplejszym momencie w ciągu dnia termometry w Warszawie wskażą tylko jeden stopień powyżej zera. Warto mieć na uwadze, że temperatura odczuwalna będzie kilka stopni niższa. Zachmurzenie będzie duże. Nie obędzie się również bez mokrych opadów deszczu ze śniegiem.

Wiatr będzie wiał ze średnią prędkością 25 km/h. W porywach będzie jednak osiągał nawet 50 km/h. Ciśnienie w Warszawie wyniesie 997 hPa. Biomet będzie niekorzystny.

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?
Pierwsza taksówka dla zwierząt w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE