Poważne utrudnienia na Zaciszu. Kierowcy pojadą objazdami

2022-05-25 7:53
Poważne utrudnienia na Zaciszu. Kierowcy na objazdach
Autor: um.warszawa.pl Poważne utrudnienia na Zaciszu. Kierowcy na objazdach

Ponad tydzień będą trwały utrudnienia na Zaciszu w dzielnicy Targówek. Budowniczowie metra zabierają się za asfaltowanie dwóch skrzyżowań – ul. Blokowej i Kanałowej oraz ul. Blokowej i Czerwińskiej. Przez czas prac przejazd przez skrzyżowania będzie bardzo utrudniony. Kierowcy zostaną skierowani na objazdy.

Asfaltowanie na Zaciszu

To będą ciężkie dni dla kierowców, których trasy prowadzą przez Zacisze. Robotnicy będą asfaltować dwa skrzyżowania – ul. Blokowej i Kanałowej oraz ul. Blokowej i Czerwińskiej.

Prace będą wymagały całkowitego zamknięcia pierwszego ze skrzyżowania (ul. Blokowej z Kanałową). Z kolei prace na skrzyżowaniu ul. Blokowej, Przy Wodzie i Czerwińskiej będą prowadzone w dwóch etapach.

Przeczytaj też: Trzaskowski planuje wielkie inwestycje. Nowe wiadukty, tunel, kolektory. A co z metrem?

W pierwszym budowniczowie zwężą jezdnię w ciągu ul. Przy Wodzie i Czerwińskiej po stronie północnej (od strony budowy metra). Wówczas ruch samochodowy będzie się odbywał drugą częścią jezdni. Jak zaznaczył ratusz, obowiązywać tu będzie zasada tzw. wahadła.

W drugim etapie prace przeniosą się na południową stronę jezdni, a kierowcom pozostanie przejazd stroną północną. Zostanie wtedy zamknięty także wlot ul. Blokowej na ciąg ul. Przy Wodzie – Czerwińska.

Kierowcy na objazdach

Warto zaznaczy, że prace na obu skrzyżowaniach będą prowadzone w tym samym czasie. Rozpoczną się w czwartek, 26 maja, o godz. 9 i potrwają około 10 dni. Na czas prac kierowcy zostaną skierowani na objazdy ulicami Codzienną i Kondratowicza.

Nowe przejścia na Rondzie Dmowskiego. Warszawiacy oceniają nowe pasy
Sonda
Czy roboty drogowe powinny być prowadzone w weekendy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE