Powstanie Warszawskie 2021. Kierowcy, przygotujcie się na utrudnienia

2021-07-31 7:00
Powstanie Warszawskie 2021. Kierowcy, przygotujcie się na utrudnienia
Autor: Pixabay Powstanie Warszawskie 2021. Kierowcy, przygotujcie się na utrudnienia

Trwają obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji miasto zaplanowało niemal 250 wydarzeń. W związku z tym w najbliższych dniach kierowców czekają poważne utrudnienia na stołecznych drogach. Od 31 lipca do 7 sierpnia będą obowiązywały zmiany w ruchu i parkowaniu. Zobacz, jakie i gdzie dokładnie wystąpią utrudnienia w Warszawie.

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku. W tym roku przypada już 77. rocznica zdarzeń, które zapisały się na kartach historii jako największy zryw ruchu oporu w okupowanej Europie. Wydarzenia związane z obchodami rocznicy rozłożono w czasie. Nie będą one skumulowane wyłącznie w niedzielę. Już 24 lipca odbył się wyjątkowy koncert Organka, z kolei w czwartek wmurowano kamień węgielny pod Izbę Pamięci, a w piątek powstańcy spotkali się z prezydentem RP oraz prezydentem Warszawy.

Łącznie miasto zaplanowało w tym roku niemal 250 różnych wydarzeń upamiętniających długą walkę powstańców o wolność. Niektóre z nich wpływają na komunikację miejską, powodując zmiany tras autobusów i tramwajów. Z utrudnieniami muszą liczyć się również kierowcy. Stołeczny ratusz poinformował, że w związku z planowanymi wydarzeniami, wprowadzone zostaną zmiany w ruchu i parkowaniu.

Sobota, 31 lipca

Przez całą dobę będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju (wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela) na:

 • ul. Długiej – po obu stronach od ul. Barokowej do ul. Kilińskiego i po stronie pl. Krasińskich od ul. Kilińskiego do ul. Freta
 • ul. Bonifraterskiej – po obu stronach na odcinku od ul. Długiej do ul. Świętojerskiej
 • ul. Świętojerskiej – po obu stronach na odcinku od ul. Wałowej do ul. Bonifraterskiej (z wyłączeniem pojazdów MZA i transportu specjalistycznego MTON)
 • do soboty, 31 lipca na ul. Bonifraterskiej wzdłuż siedziby Sądu Najwyższego (do wejścia do budynku)

Co więcej, wprowadzony zostanie również zakaz ruchu:

 • na ul. Długiej, na odcinku od ul. Miodowej do Kilińskiego, w godz. 12:00-0:00
 • na ul. Miodowej i ul. Bonifraterskiej, na odcinku od ul. Kapucyńskiej do ul. Świętojerskiej, w godz. 17:00-0:00
 • na ul. Miodowej zamknięty jeden pas ruchu po stronie pl. Krasińskich, w godz. 12:00-0:00

Niedziela, 1 sierpnia

Tego dnia będzie jeszcze więcej utrudnień. W niedzielę odbędzie się szereg uroczystości niosących ze sobą utrudnienia dla kierowców.

Uroczystości przed pomnikiem gen. Roweckiego „Grota” przy ul. F. Chopina

 • w godzinach 0:00-14:30 na ul. Chopina będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela)

Uroczystości przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej przy ul. J. Matejki

W godzinach 0:00-17:00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela) na:

 • ul. Matejki - od Al. Ujazdowskich do ul. Wiejskiej włącznie z zatokami postojowymi (z możliwością parkowania dla samochodów organizatora i gości)
 • ul. Wiejskiej, na odcinku od ul. Frascati do ul. Matejki wraz z parkingiem (z możliwością parkowania dla samochodów organizatora)
 • ul. Pięknej - od Al. Ujazdowskich do ul. Wiejskiej (z możliwością zatrzymywania się autobusów przewożących kombatantów oraz samochodów dowożących gości)
 • W godzinach 8:00-17:00 zamknięta dla samochodów będzie ul. Matejki od wjazdu do gmachu Ambasady Kanady do ul. Wiejskiej (z zapewnieniem możliwości dojazdu do Ambasady Kanady), a w godzinach 13:00-17:00 ul. Wiejska, na odcinku od ul. Frascati do ul. Pięknej (z możliwością wjazdu i zatrzymywania się autobusów przewożących kombatantów i sztandary oraz samochodów dowożących gości)

Uroczystości przed pomnikiem Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej

 • w godzinach 13:00-21:30 z ruchu indywidualnego będzie wyłączony parking przy Cmentarzu Wojskowym (z dopuszczeniem autobusów, organizatorów i gości)
 • w godzinach 0:00 – 19:00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela) na parkingu przy cmentarzu oraz na parkingu i w zatoce postojowej przy bramie głównej Cmentarza Wojskowego od strony ul. Powązkowskiej (z możliwością zatrzymywania się samochodów dowożących gości)
 • w godzinach 13:00-19:00 zamknięta dla samochodów będzie ul. Ostrowiecka (z zachowaniem funkcjonowania ruchu komunikacji miejskiej i z wyłączeniem samochodów organizatorów uroczystości)

Uroczystości przed pomnikiem Polegli Niepokonani, Cmentarz Powstańców Warszawskich przy ul. Wolskiej

 • w godzinach 16:30-22:00 na jednym pasie jezdni ul. Wolskiej w stronę ul. Sowińskiego (po stronie parku Powstańców Warszawy) obowiązywać będzie zakaz ruchu do czasu zakończenia mszy polowej i odjazdu uczestników (z przeznaczeniem na parkowanie dla autobusów przewożących kombatantów i gości)
 • w godzinach 0:00-23:00 obowiązywać będzie zakaz parkowania (wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela) na ulicy serwisowej do ul. Wolskiej, na odcinku od ul. Sowińskiego do wysokości budynku przy ul. Wolskiej 174
 • w godzinach 16:30-20:00 będzie obowiązywał zakaz wjazdu na ulicę szutrową prowadzącą do pomnika Polegli Niepokonani od ulicy Redutowej, na ul. Sowińskiego od ul. Wolskiej, na ul. Sowińskiego od ul. Szulborskiej

Wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego

W związku z tym wydarzeniem od soboty, 31 lipca od godziny 7:00 do niedzieli, 1 sierpnia do północy po obu stronach ul. Przyokopowej, na całej długości muru Muzeum Powstania Warszawskiego, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela), z wyłączeniem samochodów organizatora i wozów transmitujących koncert.

W niedzielę, 1 sierpnia, w godzinach 15:00-0:00 ul. Przyokopowa zostanie wyłączona z ruchu drogowego (z wyjątkiem pojazdów organizatora).

Czwartek, 5 sierpnia

Tego dnia odbędą się uroczystości przed pomnikiem Ofiar Rzezi Woli, u zbiegu ul. Leszno i al. „Solidarności”, upamiętniającym 50 tys. mieszkańców Woli zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego

 • w godzinach 0:00-19:30 obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się (wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela) na chodniku i w zatoce ul. Leszno na odcinku do skweru Wyszyńskiego, z wyłączeniem samochodów gości i organizatora
 • w godzinach 16:20-19:30 zamknięta dla ruchu będzie ul. Leszno na odcinku od al. „Solidarności” do skweru Wyszyńskiego

Sobota, 7 sierpnia

W godzinach 17:00-20:30 ulicami Warszawy przejedzie Masa Powstańcza 2021. Start z parkingu przy Muzeum Powstania Warszawskiego na ul. Przyokopowej.

W związku z wydarzeniem:

 • w godz. 8:00-14:30 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po obu stronach ul. Przyokopowej (z wyjątkiem samochodów z tabliczką „organizator”)
 • w godzinach 14:30-20:30 ul. Przyokopowa będzie zamknięta dla samochodów (z wyjątkiem samochodów z tabliczką „organizator”)

Co więcej, w godzinach 20:00-23:00 odbędzie się z jeden z nieodłącznych elementów obchodów rocznicowych, czyli 30. Bieg Powstania Warszawskiego. 10-kilometrowa trasa przebiegać będzie ulicami Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i ul. Karową. Dalej biegacze skręcą w ul. Dobrą, Lipową do Browarnej, Topiel i Kruczkowskiego. Po skręcie w ulicę Ludną do ul. Czerniakowskiej, a następnie ul. Wilanowską do Wioślarskiej, Wybrzeżem Kościuszkowskim (w tym tunelem) do ul. Krajewskiego, Zakroczymskiej i mety na ulicy Konwiktorskiej.

Babcia powstaniec jest dla mnie jedynym autorytetem. Wnuk wspomina ukochaną babcię walczącą w Powstaniu Warszawskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE