Po wyjściu z więzienia mógł stracić nogi! Przerażający wypadek pod Aresztem Śledczym w Warszawie!

i

Autor: SHUTTERSTOCK, Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS

SZOK

Przerażający wypadek przy areszcie śledczym! Maszyna przygniotła nogi osadzonemu

2023-02-23 19:32

W czwartek, 23 lutego, chwilę przed godziną 12 doszło do wypadku przy areszcie śledczym w Warszawie przy ul. Ciupagi 1. Podczas pras prowadzonych przy sąsiadującej betoniarni, jedna z maszyn spadła na osadzonego i przygniotła mu nogi! Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna finalnie jednak został przetransportowany do szpitala karetką pogotowia.

Warszawa, Białołęka. Wypadek przy areszcie śledczym. Poszkodowanym – więzień

Do wypadku doszło chwilę przed godziną 12 w czwartek, 23 lutego. Jak udało nam się dowiedzieć, więźniowie pracowali tego dnia przy betoniarni, która sąsiaduje z aresztem śledczym na Białołęce. Niestety, podczas prac, jeden z więźniów został ranny.

Na jego nogi przewróciła się maszyna. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obrażenia poszkodowanego nie były jednak na tyle rozległe, więc przetransportowano go do szpitala, w asyście służby więziennej oraz policji, karetką pogotowia przekazał nam fotoreporter.

Warto wspomnieć, że więźniowie z Białołęki, jako jedyni, którzy odbywają kary pozbawienia wolności w stolicy, mają możliwość wychodzenia do pracy w lasach. Do podpisania umowy z Lasami Państwowymi doszło w zeszłym roku. Głównym celem podpisanego porozumienia miała być współpraca w zakresie zwiększenia efektywności oddziaływań resocjalizacyjnych.

Współpraca więzienników z leśnikami przynosi szereg wymiernych korzyści dla obu instytucji. Służba Więzienna angażując skazanych do aktywności na rzecz Lasów Państwowych – poprzez działania edukacyjne i resocjalizacyjne – wspiera proces readaptacji osób pozbawionych wolności. Leśnicy zyskują odpowiednio przygotowanych osadzonych, którzy wykonując proste prace leśne, szkółkarskie i porządkowe nabywają nowe kompetencje i wiedzę na temat lasów, gospodarki leśnej i przyrody – komentowała st. szer. Katarzyna Wiktor ze służby więziennej.

Sonda
Mieliście kiedyś wypadek w pracy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany