Nowe informacje

Radom. 68-latek wyrzucił psa przez okno! Szczeniak nigdy już nie będzie chodził

2023-08-04 7:59

Horror przy ul. Marii Gajl w Radomiu. 68-latek podczas libacji alkoholowej wyrzucił szczeniaka z drugiego piętra bloku! Pies odniósł bardzo poważne obrażenia. Nigdy nie będzie chodził i do końca życia będzie wymagał specjalnej opieki. Dwa miesiące po zdarzeniu prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny.

Radom. 68-lat wyrzucił psa przez okno. Odpowie przed sądem

Wracamy do historii niepełnosprawnego szczeniaczka z Radomia. Na początku czerwca w jednym z bloków socjalnych przy ul. Marii Gajl rozegrał się koszmar. Z ustaleń śledczych wynika, że podczas spaceru szczeniak uciekł właścicielce. 68-latek znalazł zabłąkanego psa na klatce schodowej i zabrał go do domu. Następnie podczas libacji alkoholowej mężczyzna wyrzucił go przez okno z drugiego piętra! Rano policja została powiadomiona o znalezieniu rannego zwierzęcia. W chwili zatrzymania 68-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W czwartek (3 sierpnia) rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska poinformowała, że mężczyźnie postawiono dwa zarzuty. Jeden dotyczy znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi do 5 lat więzienia. Według prokuratury mężczyzna nakłaniał też świadków całego zdarzenia do składania fałszywych zeznań. Za to przestępstwo grozi mu z kolei nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie 68-latek przebywa w areszcie tymczasowym.

Szczeniak już nigdy nie będzie chodził

Z opinii biegłego wynika, że szczeniak w wyniku upadku z wysokości doznał m.in. złamania kręgosłupa i porażenia dwukończynowego kości miednicznych. Oznacza to, że pies nigdy nie będzie chodził o własnych siłach, a jedynie przy użyciu specjalnego wózka. Zwierzę będzie też do końca życia wymagało opieki człowieka w zakresie m.in. załatwiania podstawowych potrzeb fizjologicznych.

Psem zaopiekowała się Fundacja dla Szczeniąt Judyta, która dzielnie walczyła o uratowanie życia malucha. "Zrobimy wszystko, by Piorunek odzyskał radość życia, choć będzie to życie niepełnosprytka" - zapewnia Fundacja za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?