Rafał Trzaskowski

i

Autor: ADAM CHEŁSTOWSKI / FORUM Rafał Trzaskowski skromnie ocenił siebie samego w telewizji. "Jestem osobą nietuzinkową"

Rafał Trzaskowski skromnie ocenił siebie samego w telewizji. "Jestem osobą nietuzinkową"

2022-06-07 22:50

W programie „Gość Wydarzeń” w Polsacie, prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, tłumaczył się ze sformułowania „dup*arz” użytego podczas rozmowy z Onetem. Marcin Fijołek, prowadzący program, zapytał prezydenta, czy nie żałuje użycia takiego słowa. Odpowiedź Rafała Trzaskowskiego zaskoczyła nie tylko nas!

Prezydent Warszawy tłumaczył się w programie „Gość Wydarzeń” w Polsacie z użycia sformułowania „dup*arz”. – Głupia wypowiedź o czasach licealnych sprzed 30 lat. Takie słowo nie powinno paść. Nie przystoi, przeprosiny były na miejscu – przekazał Rafał Trzaskowski.

Prezydent zapytany o to, czy ta sytuacja nie odbije się na jego karierze politycznej, przyznał, że „błędy się zdarzają”.

Ja jestem osobą nietuzinkową i czasem język kompletnie nie przystoi. Taka jest też cena pójścia do programu, w którym chce się pokazać trochę inną twarz – opowiadał dalej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Zero” Trzaskowskiego robi wrażenie! Kraj o Warszawie. Felieton

Rafał Trzaskowski: "Byłem "dupi*rzem""

Przypominamy, że w połowie maja prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, był gościem podcastu Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. Rozmowa ta odbiła się głośnym echem w mediach. Głównie za sprawą słów, które padły z ust Rafała Trzaskowskiego.

Podczas rozmowy Kuba Wojewódzki zapytał prezydenta Warszawy o sprawy damsko-męskie. Poniżej przytaczamy krótki fragment rozmowy, po którym na Rafała Trzaskowskiego wylała się fala hejtu.

– Dlaczego mówisz, że słowo "bawidamek" znasz tylko z języka frazeologii babci? Przecież masz świadomość, że byłeś przystojny – zapytał Wojewódzki.

To chodzi o to, że "dupi*rz" to tak, ale nie "bawidamek". Kto mówi "bawidamek"? – odpowiedział Rafał Trzaskowski.

Czyli byłeś "dupirz*em"? (żart., iron. mężczyzną lubiącym kobiety - przyp. red.) – dopytywał Wojewódzki.

Oczywiście, że tak! Ale nie żadnym bawidamkiem – powiedział bez ogródek Rafał Trzaskowski.

CZYTAJ TEŻ: "Cudowna wiadomość prosto z Kijowa!". Rafał Trzaskowski przekazał dobre wieści

Prezydent Warszawy przeprosił uważonych jego słowami

We wtorek, Rafał Trzaskowski za pośrednictwem mediów społecznościowych przeprosił wszystkich urażonych ww. sformułowaniem.

– Niestety nieformalna konwencja rozmowy z Kędzierski&Wojewódzki sprawiła, że opisując historie sprzed 30 lat słownictwem przeniosłem się do czasów liceum. Dla takich słów nie ma i nie powinno być miejsca w przestrzeni publicznej. Wszystkich, którzy poczuli się urażeni, przepraszam – napisał Trzaskowski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rafał Trzaskowski wprost o fali uchodźców z Ukrainy. "Te problemy..."

Rewolucja w centrum Warszawy. Spacer z Rafałem Trzaskowskim
Sonda
Czy Rafał Trzaskowski jest dobrym prezydentem Warszawy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE