Samolot spadł na bagna w Warszawie. Będą go wyciągać przy pomocy śmigłowca

i

Autor: Tadeusz Mróz

AKCJA RATUNKOWA

Samolot spadł na bagna w Warszawie. Będą go wyciągać przy pomocy śmigłowca

2024-03-02 12:09

Na podmokłych terenach w okolicach stołecznej dzielnicy Wawer spadł mały samolot. Awionetka sunęła przez kilkadziesiąt metrów po bagnach, po czym osiadła na grząskim gruncie. Dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitala. Cały czas trwa akcja wyciągania samolotu z miejsca zdarzenia. Jak ustalili dziennikarze TVN, Cessna zostanie podjęta przy pomocy śmigłowca.

W piątek (1 marca) przed godziną 17 awionetka spadła na podmokłe tereny w okolicach Wawra, pomiędzy ulicami Kadetów i Trakt Lubelski. − Z bazy wojskowej w Mińsku Mazowieckim wystartował śmigłowiec Aeronautical Search and Rescue (poszukiwawczo-ratowniczy - przyp. red.), który podjął dwie osoby poszkodowane. Osoby te zostały ewakuowane − powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, st. bryg. Karol Kierzkowski ze stołecznej straży pożarnej.

Na miejscu pracowało 20 strażaków i 5 samochodów, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Samolot będzie wyciągany z bagna przy pomocy śmigłowca

Jak udało się ustalić dziennikarzom TVN, Cessna 150, która spadła w piątek na podmokły teren w rejonie ulicy Kadetów, zostanie wyciągnięta przy pomocy śmigłowca.

Działania na miejscu prowadzi prokuratura i przedstawiciele KBWL. To oni zdecydują, kiedy i w jaki sposób samolot zostanie przetransportowany z miejsca zdarzenia − powiedział w rozmowie z portalem Bartłomiej Śniadała z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Osoby, które trafiły do szpitala, nie odniosły poważniejszych obrażeń. Po opatrzeniu i obserwacji – wróciły do domu.

„Przez rumowisko do ciał”. Koszmarna relacja lekarza z pierwszych sekund po katastrofie samolotu w Chrcynnie

W zeszłym roku informowaliśmy was o koszmarnym wypadku, do którego doszło w miejscowości Chrcynno pod Nasielskiem. Wtedy w wypadku zginęło 6 osób, a siedem kolejnych zostało rannych. 

Więcej o tym koszmarze, do którego doszło w lipcu 2023 roku możecie przeczytać tutaj: Koszmarny wypadek. „Unosił się mocny zapach nafty – benzyny lotniczej”

Chrcynno — katastrofa samolotu. Maszyna wbiła się w hangar
Sonda
Jak często latasz samolotem?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki