Senior pilnie potrzebował pomocy. "Leżał na podłodze bez ruchu, był wyziębiony"

2021-06-03 20:00
Senior pilnie potrzebował pomocy. Leżał na podłodze bez ruchu, był wyziębiony
Autor: KRP II - Mokotów, Ursynów, Wilanów policjant wszedł przez okno uratować mężczyznę

Niewiele brakowało, a życia samotnie mieszkającego na Mokotowie 72-latka nie udałoby się uratować. Na szczęście czujny sąsiad w porę zareagował. Zaniepokojony losem seniora, którego dawno nie widział, wezwał na pomoc dzielnicowego. Ten nie tracił czasu. Po drabinie wdrapał się na drugie piętro bloku i przez okno dotarł do wycieńczonego 72-latka.

Gdy ludzkie życie jest zagrożone, każda minuta jest na wagę złota. Tym razem w niebezpieczeństwie znalazł się 72-letni mieszkaniec bloku przy ul. Elsnera na Mokotowie. Alarm podniósł jego sąsiad, który już od jakiegoś czasu nie widział seniora i podejrzewał, że mężczyzna może potrzebować pomocy. O swoich obawach poinformował dzielnicowego.

ZOBACZ TEŻ: Mały Fabianek bezwładnie wisiał na linie. 10-latka znaleźli rodzice. Makabra w Dzień Dziecka pod Warszawą

- Mundurowy szybko skojarzył wskazany adres i pamiętał z wcześniejszych ustaleń, że zamieszkuje tam samotnie, starszy mężczyzna, a rodzina seniora przebywa w znacznej odległości od niego i nie wykazywała większego zainteresowania jego osobą - przekazała mł.asp. Iwona Kijowska z mokotowskiej policji.

Niestety, dzielnicowy nie mógł dostać się do mieszkania 72-latka. Czuł jednak, że zdrowie oraz życie seniora jest zagrożone i nie ma ani chwili do stracenia. Wezwał więc na pomoc straż pożarną. Gdy na miejsce przyjechali strażacy, wykorzystał ich drabinę i bez wahania wspiął się na drugie piętro bloku i przez okno balkonowe wszedł do mieszkania 72-latka.

Jak się okazało, ani sąsiada, ani dzielnicowego nie myliły złe przeczucia. Kiedy funkcjonariusz dotarł do mężczyzny, zobaczył, że leży on na podłodze w pokoju bez ruchu i wyziębiony. - Kontakt z nim był znacznie utrudniony. W stanie zagrożenia życia został przewieziony do szpitala przez służby medyczne - przekazała mł.asp. Iwona Kijowska. Na szczęście tym razem pomoc przyszła na czas.

Policyjni kontrterroryści zatańczyli dla dzieci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE