Staranował 12 rowerzystów i uciekł. Są zarzuty dla sprawcy katastrofy pod Tarczynem

2022-05-20 16:00
Staranował 12 rowerzystów i uciekł. Są zarzuty dla sprawcy katastrofy pod Tarczynem
Autor: Wawa Hot News24; Twitter / Policja; Info Wpi Staranował 12 rowerzystów i uciekł. Są zarzuty dla sprawcy katastrofy pod Tarczynem

W piątek, 20 maja, zakończyło się przesłuchanie 45-letniego Jakuba O., mieszkańca gminy Tarczyn, który dwa dni wcześniej wjechał w grupę 12 rowerzystów w Przypkach i uciekł z miejsca zdarzenia. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Teraz, grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Makabra pod Tarczynem. Rozpędzony samochód wjechał w kolarzy

Wszystko rozegrało się wieczorem 18 maja. Około godziny 19:50 rozpędzony samochód zmiótł grupę kolarzy w miejscowości Przypki pod Tarczynem. – Poszkodowanych zostało czterech kolarzy. U trzech stwierdzono złamania kończyn górnych i dolnych. Jeden jest bez funkcji życiowych. Zespół pogotowia przeprowadza czynności ratownicze – przekazał „Super Expressowi” mł. bryg. Łukasz Darmofalski tamtego feralnego dnia. Niestety jeden z kolarzy pomimo długiej reanimacji zmarł na miejscu wypadku. Kierowca, który spowodował katastrofę, uciekł z miejsca zdarzenia.

Podejrzany został zatrzymany w miejscu zamieszkania w nocy ze środy na czwartek (18/19 maja). Mężczyzna został przesłuchany dopiero 20 maja w związku z jego stanem nietrzeźwości. – Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia - przekazała „SE” p.o. Katarzyna Głowacz, Zastępca Prokuratora Rejonowego z Grójca.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻPod Tarczynem wjechał w grupę kolarzy i uciekł. Policja zatrzymała kierowcę. 45-latek był pijany

Do Sądu Rejonowego w Grójcu wpłynął wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. - Usłyszał zarzuty: sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanym. Grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności - dodała grójecka prokurator.

PRZECZYTAJ TAKŻENowe fakty w sprawie makabry pod Tarczynem. To Jakub O. rozjechał rowerzystów?

Progi zwalniające dla rowerzystów
Sonda
Czy kara według ciebie jest wystarczająca?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE