AKCJA CHARYTATYWNA I EDUKACYJNA

Stołeczny ogród zoologiczny potrzebuje naszej pomocy! Rozpoczyna się zbieranie żołędzi i orzechów laskowych

2022-09-22 19:45

Już w sobotę (24 września) rozpoczyna się akcja zbierania orzechów i żołędzi dla zwierząt ze stołecznego ogrodu zoologicznego. Tegoroczna akcja różni cię od tych z poprzednich lat. Nie jest prowadzona zbiórka orzechów włoskich – Warszawskie ZOO ma ich wystarczający zapas. – Zbiórka na charakter edukacyjny i charytatywny – przekazuje ogród.

Warszawskie ZOO. Zebrane orzechy i żołędzie posłużą jako urozmaicenie żywienia

Stołeczny ogród zoologiczny rozpoczyna akcję zbierania orzechów i żołędzi dla zwierząt. – Przyjmowane są jedynie żołędzie i orzechy laskowe. Kasztanów zwierzęta nie jedzą, więc zoo ich wcale nie zbiera i nie zbierało. Natomiast orzechy włoskie ZOO ma w ilościach wystarczających na całoroczny zapas – przekazało ZOO.

Zbiórka pokarmu ma charakter charytatywny i edukacyjny. Za dary nie są wydawane vouchery ani darmowe wejściówki do warszawskiego ZOO. – Obdarowane zwierzaki będą zachwycone, a ich opiekunowie bardzo wdzięczni – dodał ogród.

CZYTAJ TEŻ: „Biegaj Tusinka radośnie za Tęczowym Mostem”. W warszawskim zoo odeszła 18-letnia tygrysica

Żołędzie i orzechy laskowe można dostarczać do stołecznego ogrodu zoologicznego codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7 do 19 przy wejściach u ochrony od strony ul. Ratuszowej i Mostu Gdańskiego.

Zebrane żołędzie i orzechy posłużą jako urozmaicenie żywienia m.in. dla: żubrów, jeleni sika, antylop, żyraf, małp i ursona, dlatego powinny być suche, zdrowe, bez zanieczyszczeń i bez owadów w środku – przekazało warszawskie ZOO.

Stołeczny ogród zoologiczny. Zbiórka prowadzona jest od ponad 40 lat

Wcześniej zbiórka miała charakter lokalny. W przeszłości akcja trwała od końca lata aż do zimy. Za torbę żołędzi można było nieodpłatnie odwiedzić ZOO.

Z biegiem czasu i rozwojem mediów społecznościowych informacja o zbiórce docierała do szerszego grona odbiorców, którzy wręcz zasypywali zoo żołędziami i chętnie korzystali z wejściówek, traktując całą akcję jak kolejną kampanię marketingową – zaznaczył ogród zoologiczny. – Dlatego warszawskie zoo w 2019 r. postanowiło zrezygnować z darmowych wejściówek i nie zawiodło się na darczyńcach – dodało.

Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE