Stołeczny ratusz oszukuje warszawiaków. Tak zdaniem urzędników wygląda naprawiona droga

i

Autor: Amadeusz Calik / Super Express Stołeczny ratusz oszukuje warszawiaków. Tak zdaniem urzędników wygląda naprawiona droga

Dlaczego tak się dzieje?

Stołeczny ratusz oszukuje warszawiaków. Tak zdaniem urzędników wygląda naprawiona droga? Jest reakcja!

2022-08-09 7:54

Warszawski ratusz zachęca do zgłaszania problemów przez Miejski System Kontaktu Warszawa 19115. Mieszkańcy mają do dyspozycji infolinię oraz aplikację mobilną. Niektóre zgłoszenia są jednak zamykane, mimo tego, że nie zostały zrealizowane. Co więcej, wysyłane są fałszywe powiadomienia o rozwiązaniu problemu, choć w rzeczywistości mija się to z prawdą. Co na to miejscy urzędnicy?

"Chcesz zgłosić problem lub masz pomysł na usprawnienie funkcjonowania miasta? Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji Warszawa 19115 – aby szybko i łatwo przekazać nam swoje zgłoszenie" - tak urzędnicy ze stolicy zachęcają mieszkańców do komunikacji z miastem. Za pomocą infolinii lub aplikacji mobilnej można zgłosić różne problemy - np. niesprawne oświetlenie uliczne, dziury w drogach czy nielegalne reklamy, a także uzyskać niezbędne informacje. Tylko w ubiegłym roku warszawiacy skontaktowali się w ten sposób z urzędnikami blisko 700 tys. razy. Ale nie wszystkie problemy mieszkańców udaje się rozwiązać. Co więcej, stołeczny ratusz wprowadza w błąd użytkowników aplikacji, wysyłając im powiadomienia o realizacji zgłoszenia, choć to w rzeczywistości nie nastąpiło. 

Idealnym przykładem jest potężna wyrwa w jezdni, która powstała na przejściu dla pieszych przez ul. Jubilerską na Pradze-Południe. Zebra łączy ze sobą duży market budowlany z centrum handlowym King Cross Praga. Mieszkaniec zainterweniował za pomocą aplikacji mobilnej w poniedziałek, 1 sierpnia. Po tygodniu - dokładnie 8 sierpnia - kilka minut po godz. 10 rano otrzymał informację, że zgłoszenie zostało zamknięte. Pojawił się też komunikat: "Nawierzchnia jezdni naprawiona. Dziękujemy za zgłoszenie". 

Urząd poinformował, że droga została naprawiona w poniedziałek, 8 sierpnia

i

Autor: archiwum prywatne Urząd poinformował, że droga została naprawiona w poniedziałek, 8 sierpnia

Jakież było jego zdziwienie, gdy wieczorem, 8 sierpnia zobaczył tę samą, wielką dziurę, o którą można wybić zęby lub uszkodzić samochód. - Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Praga-Południe poinformował, że nawierzchnia jezdni została naprawiona - poinformowała konsultantka na infolinii. To jednak mija się z prawdą i to nie pierwsza taka sytuacja - alarmują mieszkańcy dzielnicy. Stan dróg w okolicy jest dramatyczny.

CZYTAJ TEŻ: Chaos w ratuszu na Pradze-Południe. Urzędnicy nie radzą sobie z wnioskami

Urząd dzielnicy mówi o błędzie. Ale jest reakcja

Dlaczego mieszkańcy otrzymują fałszywe komunikaty? Kiedy nastąpi remont ulicy i zgłoszenie zostanie zrealizowane w rzeczywistości? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do urzędu dzielnicy. - Ubytek w drodze został zlecony do naprawy firmie zewnętrznej niezwłocznie po jego zgłoszeniu. Firma wprowadziła w błąd Inspektora nadzorującego, przekazując informacje, że naprawa została wykonana - przekazał "Super Expressowi" Andrzej Opala, rzecznik prasowy dzielnicy Praga-Południe. 

I dodał, że "z uwagi na bardzo dużą ilość obowiązków (w tym organizację remontu ul. Brukselskiej) Inspektor przekazał informację o zamknięciu zgłoszenia przed odbiorem w terenie, a te odbywają się sukcesywnie przed rozliczeniem zleceń". - Naprawa ma zostać wykonana dziś - poinformował rzecznik. 

Postanowiliśmy skonfrontować słowa rzecznika w terenie. Po interwencji "Super Expressu" wyrwa w jezdni rzeczywiście została naprawiona.

Ulicę Jubilerską udało się naprawić dopiero po interwencji Super Expressu

i

Autor: Amadeusz Calik / Super Express Ulicę Jubilerską udało się naprawić dopiero po interwencji "Super Expressu"

Kiedy remont ulicy Jubilerskiej?

Prowizorycznie zalepiono też inne ubytki. Niezbędny jest jednak kompleksowy remont. - Ulica Jubilerska znajduje się na liście ulic przeznaczonych do remontu. Termin realizacji jest uzależniony od dostępności środków finansowych - przekazał Andrzej Opala.

Tak wygląda ulica Jubilerska. Zdaniem urzędników została naprawiona
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany