Warszawa szuka oszczędności: Zimniej w szkołach i rezygnacja ze świątecznych iluminacji?

i

Autor: pixabay.com Warszawa szuka oszczędności: Zimniej w szkołach i rezygnacja ze świątecznych iluminacji?

SKUTKI CEN PRĄDU

Szok! Warszawa nie zorganizuje sylwestra. Miasto tnie koszty!

2022-09-22 9:34

Ceny energii z dnia na dzień coraz bardziej przerażają. Zmuszają nie tylko indywidualnych odbiorców, ale także włodarzy miast, do cięcia kosztów i szukania różnych sposobów na to, by zaoszczędzić pieniądze. Nie inaczej jest w Warszawie. W czwartek, 21 września dowiadujemy się, że ratusz podjął kolejny, radykalny krok. Miasto nie zorganizuje w tym roku imprezy sylwestrowej.

Warszawa szuka sposobów na oszczędności

Stołeczny ratusz szacuje, że rachunki za energię potrzebną do obsługi kluczowych obszarów miasta wzrosną w 2023 r. o pół miliarda złotych. – Łączna opłata za energię w przyszłym roku ma wynieść prawie 950 mln zł. To ponad dwukrotnie więcej niż w 2022 r. i grubo ponad trzy razy więcej niż w 2021 r. – informował kilka tygodni temu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jego podwładni zaczęli szukać realnych możliwości na obniżenie rachunków. Ostatnio informowaliśmy, że miasto planuje nawet zmniejszyć oświetlenie na ulicach w centrum Warszawy.

ZOBACZ TEŻ: Skandal w Warszawie. Wyłączą latarnie na ulicach nocą? Mieszkańcy drżą o bezpieczeństwo 

Sylwestra 2022 w Warszawie nie będzie

Jak informuje portal "Presserwis", w 2022 roku stołeczny ratusz nie zorganizuje plenerowej, sylwestrowej imprezy. Wiąże się to właśnie z podwyżkami cen energii. Po licznych konsultacjach podjęto decyzję, że w ramach sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy z takiego eventu można zrezygnować. - Wzrost kosztów energii w przyszłym roku przekroczy 500 milionów złotych. Jednocześnie rządzący nieustannie ograniczają przychody Warszawy z podatku PIT - mówimy o miliardach złotych. Obecnie skupiamy się na szukaniu oszczędności, dlatego zapadła decyzja o tym, że w tym roku Warszawa nie będzie organizowała plenerowego koncertu sylwestrowego - powiedział w rozmowie z portalem "Presserwis" Wojciech Śmiech, zastępca dyrektora biura marketingu miasta w Urzędzie m.st. Warszawy.

To nie pierwszy rok bez sylwestra w Warszawie

To nie pierwszy raz, gdy władze miasta rezygnują z organizacji zabawy sylwestrowej. W ostatnim czasie takie decyzje zapadały z powodu pandemii koronawirusa i niebezpieczeństw związanych z rozprzestrzenianiem się choroby. Takie przypadki miały też miejsce kilka razy w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Na przełomie 2001/2002 impreza nie odbyła się w geście solidarności z ofiarami zamachów 11 września w Nowym Yorku. 2005/2006 nie odbył się w obawie przed zamachami. A rok później nie odbył się, bo w ratuszu nastąpiła zmiana władzy.

Sonda
Co myślisz o fajerwerkach w Sylwestra?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE