Szokujące zdarzenie pod Pułtuskiem. 61-latek zasnął za kierownicą… motoroweru! Był kompletnie pijany!

i

Autor: ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, FOT. SHUTTERTOCK Szokujące zdarzenie pod Pułtuskiem. 61-latek zasnął za kierownicą… motoroweru! Był kompletnie pijany!

SZALEŃCZY RAJD

Szokujące zdarzenie pod Pułtuskiem. 61-latek zasnął za kierownicą… motoroweru! Był kompletnie pijany!

2023-03-21 10:46

Nawet dwa lata więzienia grozi 61-latkowi. Mężczyzna, mieszkaniec powiatu pułtuskiego, postanowił wyruszyć w podróż motorowerem. Niestety, jego szaleńczy rajd zakończył się uderzeniem w drzewo. Jak się okazało, mężczyzna był kompletnie pijany i zasnął za kierownicą jednośladu. Wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu!

Pułtusk. Szokujące zatrzymanie pijanego kierowcy

Policjanci z pułtuskiej komendy otrzymali szokujące zgłoszenie. Do zdarzenia doszło w Tocznabielu pod Pułtuskiem. Ze wstępnych informacji, które przekazano policji wynikało, że kierowca motoroweru zjechał z drogi i huknął w przydrożne drzewo.

Policjanci wydziału ruchu drogowego pułtuskiej komendy na miejscu zastali mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało, że 61-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie – poinformowała mł. asp. Anna Kowalczyk z pułtuskiej policji.

Jak się okazało, to nie wszystko! Motorowerzysta miał zasnąć podczas jazdy jednośladem. Na szczęście jego stan nie wymagał hospitalizacji, nie potrzebował pomocy medycznej, więc… został zatrzymany przez policjantów.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości – dodaje policjantka.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?