Tragiczny pożar domku drewnianego w Stawinogach. Spłonął 70-latek i dwa psy

i

Autor: Facebook / OSP Pniewo KSRG Tragiczny pożar domku drewnianego w Stawinogach. Spłonął 70-latek i dwa psy

GIGANTYCZNE JĘZORY OGNIA

Tragiczny pożar drewnianego domku w powiecie pułtuskim. Spłonął 70-latek i dwa psy

2022-09-29 16:39

W środę (28 września) parę minut po północy do pułtuskiej straży pożarnej wpłynęło przerażające zgłoszenie. W drewnianym domku jednorodzinnym wybuchł gigantyczny pożar. Ognie objęły całą konstrukcję budynku. Strażacy usłyszeli, że w środku może ktoś się znajdować! Rozpoczęła się mordercza walka o każdą sekundę!

Drewniany domek spłonął doszczętnie. W pogorzelisku znaleziono zwęglone ciała

To nie była spokojna noc dla mieszkańców malutkiej wsi w powiecie pułtuskim, w gminie Zatory. Pułtuska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o gigantycznym pożarze chwilę po północy, w środę (28 września).

Doszło do pożaru domku jednorodzinnego. Zgłoszenie wpłynęło do nas pięć minut po północy. Otrzymaliśmy również informację, że w domu zajętym ogniem, może kto się znajdować – przekazał w rozmowie z „Super Expressem” st. kpt. Konrad Chrzanowski, rzecznik prasowy pułtuskiej straży pożarnej.

Stawinoga. W pożarze zginął mężczyzna i jego dwa pieski

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że ogniem została objęta cała kubatura budynku o wymiarach 5 na 6 metrów. Jego znaczna część była już zawalona. – Po ugaszeniu pożaru, zabezpieczeniu miejsca oraz przeszukania pogorzeliska strażnicy odkryli ciało około 70-letniej osoby, oraz dwóch piesków – dodaje strażnik. Z rozmowy z Jolantą Świdnicką, Prokurator Rejonową z Pułtuska dowiedzieliśmy się, że w pożarze zginął mężczyzna.

Przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będzie dalej wyjaśniać prokuratura.

Akcja gaśnicza i zabezpieczania pogorzeliska zakończyła się o 4:09. Na miejscu pojawiło się łącznie 7 zastępów straży pożarnej: cztery zastępy państwowych jednostek ratowniczo-gaśniczej oraz druhowie z trzech okolicznych OSP: Zatory, Pniewo oraz Drwały – podsumował st. kpt. Chrzanowski.

Sonda
Wskoczyłbyś w pożar, by ratować drugiego człowieka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają