W Warszawie urodziły się dwukolorowe bliźnięta! Jak to się stało, że mają inny kolor skóry?!

i

Autor: Shutterstock W Warszawie urodziły się dwukolorowe bliźnięta! Jak to się stało, że mają inny kolor skóry?!

SZOK

W Warszawie urodziły się bliźnięta, które przyciągają uwagę! Jak to się stało, że mają inny kolor skóry?!

2023-02-15 11:33

Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego opublikowało w mediach społecznościowych niesamowite zdjęcie bliźniaków, którego dopiero co pojawiły się na świecie! Bracia, jeden blady, drugi rumiany, niepodobni, choć genetycznie identyczni! Jak to się stało, że mają inny kolor skóry?

Warszawa. Bracia bliźniacy o różnych kolorach skóry

W drugim tygodniu lutego bieżącego roku w szpitalu Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiet i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przyszły na świat, poprzez pilne cięcie cesarskie, dwaj bracia z ciąży bliźniaczej. W porodzie nie byłoby niczego spektakularnego, oprócz tego, że dzieci, które urodziła dzielna mama, mają różne kolory skóry! Jeden z braci jest blady, drugi rumiany.

W ciąży tej wystąpiło rzadkie, ale bardzo poważne powikłanie jakim jest TAPS, czyli sekwencja czerwienicy niedokrwistości bliźniaczej. Zaburzenie to może wystąpić w ciążach mnogich, w których płody nierównomiernie dzielą jedno łożysko i sieć naczyń. Jeden z bliźniąt (ten blady) cierpi na niedokrwistość (anemię), a drugi (ten rumiany) wręcz odwrotnie ma nadmiar krwinek czerwonych (nadkrwistość) – czytamy w mediach społecznościowych szpitala.

Jak się dowiedzieliśmy, mama bliźniąt czuje się wyśmienicie!Pacjentka pozostawała pod opieką naszej Poradni Ciąży Mnogiej od początku bieżącego roku. Prowadzenie tej ciąży wiązało się z wyborem jak najbardziej odpowiedniego postępowania, które do dzisiaj w zespole TAPS nie jest do końca ustalone – czytamy dalej.

Sonda
Czy byłaś/eś świadkiem porodu w nietypowym miejscu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany