Wakacyjne remonty w stolicy. Ratusz zapowiedział zmiany. Które budynki przejdą metamorfozę?

i

Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne remontu budynku

Wakacyjne remonty w stolicy. Ratusz zapowiedział zmiany. Które budynki przejdą metamorfozę?

2021-06-13 16:30

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Długi wyczekiwany czas przede wszystkim przez uczniów. Będzie to również czas wzmożonych remontów. Stołeczny ratusz właśnie poinformował, które budynki przejdą wakacyjną metamorfozę. Wśród planów jest m.in. remont niecki basenowej, instalacji elektrycznej i drogi pożarowej. O które miejsca w stolicy chodzi?

W piątek, 25 czerwca, uczniowie usłyszą ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Będzie to najgłośniejszy zwiastun rozpoczynających się właśnie wakacji. Nie dla każdego jednak będzie to czas odpoczynku. Ratusz już zaplanował szereg remontów, które mają odbyć się właśnie w wakacje. Robotnicy będą mieli pełne ręce pracy. Które budynki w stolicy przejdą wakacyjną metamorfozę?

ZOBACZ TEŻ: Opuścił więzienne mury, ale nie na długo. Znów trafił za kratki, bo…

Podczas najbliższych wakacji remonty odbędą się w stołecznych szkołach i przedszkolach. Obejmą one m.in. remont niecki basenowej, instalacji elektrycznej czy drogi pożarowej.

Wśród zaplanowanych dużych remontów są m.in.:

  • remont niecki basenowej w Szkole Podstawowej Nr 307 przy ul. Barcelońskiej 8
  • zabudowa klatki schodowej, aby dostosować ją do wymagań ochrony przeciwpożarowej w Szkole Podstawowej nr 120 przy ul. Międzyborskiej 64/70
  • adaptacja lokalu przy ul. Dwernickiego 20 w celu utworzenia nowych miejsc przedszkolnych
  • dostosowanie placówki do rozdziału szkół w Szkole Podstawowej nr 163 przy ul. Osieckiej 28/32

Miasto ma w planach również:

  • remont instalacji elektrycznej w Szkole Podstawowej Nr 211 przy ul. Nowy Świat 21A
  • remont drogi pożarowej w CLVII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Świętokrzyskiej 18a
  • oddymianie klatek schodowych oraz dostosowanie na wszystkich kondygnacjach instalacji wodociągowej, przeciwpożarowej do obowiązujących przepisów (drugi etap) w Zespole Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 przy ul. Stawki 10
  • remont ogrodzenia w Szkole Podstawowej nr 96 przy ul. Sarabandy 16/22

W najbliższe wakacje zostanie przeprowadzony również remont terenu przy Szkole Podstawowej nr 313 przy ul. Cybisa 1 wraz z remontem placu zabaw, remont dachu budynku Przedszkola nr 238 przy ul. Monte Cassino 5 oraz wymiana instalacji elektrycznej w budynku Przedszkola nr 134 przy ul. Leszno 24/26.

PRZECZYTAJ TEŻ: Potężny huk obudził mieszkańców Mokotowa. Nie uwierzysz, co było jego przyczyną

Jak podkreśla stołeczny ratusz, te wszystkie remonty zaplanowane są tak, aby roboty były wykonywane w wakacje i zakończyły się przed rozpoczęciem roku szkolnego. "Niektóre prace wymagające dłuższego czasu na wykonanie, czyli remonty dachów, elewacji, sieci zewnętrznych, pomieszczeń technicznych, boisk, placów zabaw są planowane w uzgodnieniu z dyrektorami placówek w taki sposób, aby nie stwarzały zagrożenia dla uczniów oraz personelu placówki i nie wpływały na tok prowadzonych zajęć" - wskazuje ratusz.

Rutkowski Story - Okradli zwłoki mojego męża
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE