Warszawa: Nowy raj dla antyfanów mięsa! Powstał nowy Wege Park [ZDJĘCIE]

2020-08-02 13:02 Norbert Amlicki
Wege Park w Wilanowie
Autor: wilanow.pl Wege Park w Wilanowie

Nowy park zapowiadany był już od 2017 roku, kiedy został pierwszy raz zgłoszony. Teraz w końcu jest! Miejski skwer powstał w ramach budżetu obywatelskiego w celach edukacyjnych. Jest on ogólnodostępny dla wszystkich. Więcej informacji w tekście, a zdjęcie znajduje się na końcu artykułu.

Na mapie Wilanowa powstał nowy park, o którym jest głośno od 2017 roku. Radna Katarzyna Radzikowska w tamtym okresie zgłosiła projekt do Budżetu Obywatelskiego.  - Wege Park to nazwa i formuła dla lokalnego skweru. Z powodu usytuowania działki przy ul. Rzodkiewki oraz w rejonie ulic, których nazwy pochodzą od warzyw i owoców, proponuje się wykorzystanie do zagospodarowania przestrzeni skweru roślinami jadalnymi - tak komentowała propozycję utworzenia Wege Parku Katarzyna Radzikowska, Radna Dzielnicy Wilanów. Na park trzeba było czekać dłużej niż się spodziewano, ponieważ w 2018 roku Urząd aż dwa razy uruchamiał zamówienia wykonania skweru. Jednakże ze względu na brak ofert, albo na zbyt wysokie ceny te postępowania były unieważniane. W 2019 roku brakowało środków z Budżetu Obywatelskiego na wykonanie projektu - W lipcu 2019 r. otrzymaliśmy informację o przyznaniu środków na realizacje projektu w 2020 rok. Wobec tego będzie on realizowany w przyszłym roku- informowała przed rokiem Magdalena Piwocka.

Warszawa: Niepełnosprawni mogą odetchnąć z ulgą! Kolejne udogodnienia w metrze!

Zasadzenie drzewa w Parku Powstańców Warszawy w miejscu, gdzie powstanie izba pamięci

Powstanie Warszawskie: Co się działo na Rondzie Dmowskiego?! Ogromne kontrowersje! [GALERIA, WIDEO]

Po trzech latach walk powstał upragniony przez mieszkańców i radnych eko-park. - Skwer o powierzchni ok 3000 m2 powstał przy ul. Rzodkiewki. Przestrzeń Wege Parku zagospodarowana jest w większości roślinami jadalnymi, krzewami i elementami małej architektury. Dodatkową atrakcją są urządzenia do ćwiczeń wykonane z drewna jodłowego. - informują urzędnicy z Wilanowa. Jesienią planowane są na terenie parku posadzenie 27 drzew takich jak między innymi: leszczyna, głóg, orzech włoski, jabłoń, wiśnia, śliwa.

Dlaczego projekt skweru był tak ważny dla radnych? - Założeniem projektu, zrealizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego, jest edukacja i integracja mieszkańców Wilanowa. Teren Wege Parku jest ogólnodostępny, a dojechać do niego można przede wszystkim rowerem - odpowiadają Radni z Wilanowa.

Wybiła Godzina "W". Tak tłumy mieszkańców uczciły pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego [GALERIA]

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Wege Park w Wilanowie
Autor: wilanow.pl Wege Park w Wilanowie