Urzędnicy ekspresowo wysiedlają mieszkańców kamienicy przy ul Wileńskiej. „Po 30 latach zabiorą nam dom”

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Urzędnicy ekspresowo wysiedlają mieszkańców kamienicy przy ul Wileńskiej. „Po 30 latach zabiorą nam dom”

Wykwaterowanie na czas nieokreślony?

Warszawa. Urzędnicy ekspresowo wysiedlają mieszkańców kamienicy przy ul Wileńskiej. „Po 30 latach zabiorą nam dom”

2022-09-22 17:04

Lokatorzy z kamienicy ul. Wileńskiej 7 muszą opuścić mieszkania i przeprowadzić się do… jeszcze gorszych. Dzielnica przygotowuje się do długo oczekiwanego remontu, który może potrwać dwa i pół roku. Lokatorzy boją się, że nie będą mogli wrócić do swoich domów.

Praga-Północ. Mieszkańcy ul. Wileńskiej nie będą mieli możliwości powrotu do starych lokali?

Na początku roku burmistrz Pragi-Północ, Ilona Soja Kozłowska, podpisała uchwałę, z której wynika, że kamienica przy ul. Wileńskiej 7 ma zostać wyremontowana. Ta wiadomość mogłaby ucieszyć aktualnych lokatorów. W lokalach komunalnych pojawi się wyczekiwane centralne ogrzewanie. Niestety, mieszkańcy otrzymali również informacje o „wykwaterowaniu na czas nieokreślony” i nikt nie ma pewności, że dzielnica da im możliwość powrotu do domów po remoncie.

CZYTAJ TEŻ: Makabra na Pradze-Północ. Zwęglone ciało w śmietniku przy kamienicy

Najpierw usłyszeliśmy, że będziemy mieć możliwość powrotu do swoich mieszkań, później te informacje zdementował wiceburmistrz dzielnicy. Powiedział, że powrotu absolutnie nie będzie – powiedziała zaniepokojona Krystyna Dzierżanowska (63 l.). Niektórzy lokatorzy dostali już propozycje zamiennych lokali. – Miałam przenieść się na ul. Ząbkowską 13. Warunki w tamtym miejscu są tragiczne! Musiałam napisać odwołanie, bo nie mogłam tego zaakceptować! – mówi nam Alina Gugler (76 l.).

Mieszkańcy: Mieszkanie wyremontowaliśmy za swoje pieniądze. Chcielibyśmy ponownie do niego wrócić po generalnym remoncie

O sprawę zapytaliśmy Urząd Dzielnicy Pragi-Północ. – Informowaliśmy mieszkańców, że możliwość powrotu do dawnych lokali mają mieszkańcy kamienic rewitalizowanych oraz tych, których remont trwa do 12 miesięcy. Zaproponowane lokale zamienne zostaną wyremontowane. Jeżeli nie ma w nich łazienek, to ZGN takie lokale w nie doposaży. Mieszkania są remontowane w momencie wydania skierowania, ponieważ nie chcemy, aby do wyremontowanych lokali komunalnych wprowadzali się dzicy lokatorzy – mówi rzecznik prasowy urzędu dzielnicy Praga-Północ, Karolina Jakobsche.

ZOBACZ TEŻ: Prokuratura bada nowy wątek afery na Pradze-Północ. Czy ktoś z urzędników odpowie za jeden z najbardziej bezczelnych przekrętów w stołecznym samorządzie?

Mieszkańcy żądają obietnicy, że będą mogli wrócić do swoich mieszkań oraz jasnej komunikacji z ZGN. – Mieszkamy tutaj prawie 40 lat. Mieszkanie wyremontowaliśmy za swoje pieniądze. Chcielibyśmy ponownie do niego wrócić po generalnym remoncie. To nasza cała historia... – żali się Czesława Wójcik (77 l.).

Sonda
Czy w Warszawie łatwo jest dostać mieszkanie komunalne?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki