Wojna o parking na Pradze-Południe. ZGN wybudował parking za 170 tys. Mieszkańcy muszą obejść się smakiem [ZDJĘCIA]

2021-04-22 19:06 Norbert Amlicki
Wojna o parking na Pradze-Południe. ZGN wybudował parking za 170 tys.
Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Wojna o parking na Pradze-Południe. ZGN wybudował parking za 170 tys.

Dział techniczny Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami Praga-Południe przenosi się z budynku przy ul. Walewskiej na ul. Mycielskiego 20. Jak się okazało, w nowej lokalizacji zabrakło miejsc parkingowych dla inżynierów nadzoru inwestycyjnego. Dlatego ZGN zbudował parking za ponad 170 tys. złotych. Niestety nie jest on dla mieszkańców. Plac został ogrodzony, a brama wjazdowa jest na kod. Czy ZGN planuje wybudowanie parkingów dla mieszkańców, czy taki luksus przysługuje jedynie pracownikom ZGN - pyta ironicznie w interpelacji Marek Borkowski, radny z Grochowa.

Ten parking jest niezbędny!

Parking posiada 10 miejsc postojowych zarezerwowanych tylko dla pracowników ZGN. - Stworzenie niewielkiego parkingu dla potrzeb pracowników technicznych było uzasadnione i niezbędne do efektywnego wykonywania obowiązków służbowych na rzecz dzielnicy i jej mieszkańców - tłumaczy w odpowiedzi na interpelację Adam Cieciura, wiceburmistrz Pragi-Południe. To nie pierwsza wojna na Pradze-Południe. Jakiś czas temu mieszkańcy walczyli o bazar na pl. Szembeka.

NIE PRZEGAP: Warszawa. Nielegalna impreza! Żydzi złamali obostrzenia na Lotnisku Chopina

Burmistrz Pragi-Południe opowiada o swojej chorobie. Ważna lekcja dla warszawiaków

Miejsc dla mieszkańców brak

Mieszkańcy Pragi-Południe drżą o swoje samochody, nie tylko z powodu prawdopodobnej kradzieży, ale także z powodu braku miejsc parkingowych Parking kosztował aż 170 tys. złotych, a żaden mieszkaniec nie będzie miał do niego dostępu. - Oni robią sobie parkingi, a mieszkańcy nie mają gdzie zaparkować, to jest skandal! - skarży się Joanna Nowak (63 l.) mieszkanka Pragi-Południe. Co więcej, w bieżącym roku ZGN Praga-Południe nie planuje budowy żadnych parkingów dla mieszkańców w dzielnicy.

Ten parking mógł też być dla mieszkańców?

Niektórzy mieszkańcy Pragi także szukają swojego miejsca, na przykład ten nagi mężczyzna na drzewie. Dziennikarze Super Expressu ustalili, że w czasie planowania, parking ten miał być dwa razy większy i służyć wszystkim mieszkańcom wspólnoty. - Miały być koperty dla inżynierów nadzoru inwestycyjnego - informuje Andrzej Opala, rzecznik dzielnicy Praga-Południe. Niestety ZGN nie dogadał się ze wspólnotą mieszkaniową. Dlaczego?

Parking na mój koszt, ale...

- ZGN zaproponował budowę większego parkingu, na swój koszt, z którego mogliby korzystać również mieszkańcy Wspólnoty - po opłaceniu abonamentu - informuje Michał Szweycer, Główny specjalista ds. kontaktów z mediami w dzielnicy Praga-Południe. Wspólnota nie wyraziła zainteresowania takim rozwiązaniem, przez co powstał parking mniejszy, ale tylko na potrzeby ZGN Praga-Południe - dodaje. ZGN wciąż zostaje otwarty na rozmowy ze wspólnotą w sprawie parkingu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE