Z lotniska Chopina już nie tylko taksówką? Pasażerowie będą zachwyceni!

2022-05-27 21:42
Z lotniska Chopina już nie tylko taksówką? Pasażerowie będą zachwyceni!
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Do niedawna na teren lotniska Chopina po pasażerów mogły wjeżdżać tylko taksówki jednej korporacji. To się zmieniło. Firma Uber otrzymała pozwolenie na zabieranie pasażerów z warszawskiego lotniska. Klienci będą przeszczęśliwi, jednak możemy spodziewać się głośnych protestów innych kierowców taksówek.

Jeszcze niedawno wjazd pod halę przylotów lotniska Chopina na warszawskim Okęciu był legalny tylko w przypadku jednej korporacji taksówek. Firma ELE Taxi była jedynym rekomendowanym operatorem, który miał możliwość przewożenia klientów.

Teraz się to zmieniło. Firma Uber otrzymała prawo do odbierania klientów z dolnego poziomu parkingu. Pasażerowie będą mogli zamawiać przejazdy autami o podwyższonym standardzie. – Mając na uwadze potrzeby i wygodę pasażerów naszego lotniska zdecydowaliśmy by wspólnie z Uberem udostępnić nową usługę z wykorzystaniem jednej z najpopularniejszych na świecie aplikacji. Dzięki współpracy poszerzamy ofertę z korzyścią dla podróżnych. Jest to kolejny – po taksówkach, autobusach i pociągu – środek transportu, z którego będą mogli korzystać pasażerowie Lotniska Chopina – przekazała Anna Dermont, rzecznik Lotniska Chopina.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Groza na Okęciu. Dwa samoloty zderzyły się na płycie lotniska

Kierowcy Ubera wiedzą jednak, że możliwość wjazdu na górny parking mieli od zawsze. Było to jednak niewygodne i skomplikowane, ponieważ po zamówieniu kierowcy Ubera, ten mógł przebywać jedynie przez siedem minut na górnym poziomie lotniska. Wjechać na jego teren mógł jedynie pięć razy na dobę, lecz nie częściej niż co pół godziny.

Teraz to się skończyło. ELE Taxi straciła monopol na legalne i wygodne odbieranie podróżnych z lotniska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Chwile grozy w powietrzu. Awaryjne lądowanie w Warszawie

Lotnisko Chopina - w tłumie i ścisku czekali na test
Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE